1. 1.
  Bilimsel blr konuya ilginiz aşırı düzeyde varsa takip etmeniz gereken yolları söyle sıralayabiliriz;

  1- Sakın ilgili alanın varsa alet edavatını almak gibi bir çılgınlık içine girmeyin. Yani diyelim Astronomi konusunda felaket derecede ilgilisiniz.. Sakın hemen gidip blr teleskop edinmeye çalışmayın.

  2- Bütün bilimlerin anası "Okumaktır". Öncelikli olarak bilgi dağarcığına saldırın. Bilginizi arttırmak, çıktığınız yolu daha da kolaylaştıracaktır.

  3- Elinize geçen herşeyi okuyun, anlamaya çalışın. Anlamadıklarınızı sorun, sormak utanılacak blr eylem değildir. Bu aşamada elinizin altında bulunan internet sizin en büyük dostunuz olabilir.

  4- Öğrenme Pratiğe Dökülebilir mi ? Sorusuna cevap aramak çok önemli.. Eğer şans varsa dökülmeli. Burada "Geçici Heves" olup olmadığını kati olarak anlayabilirsiniz.

  5- Eger heves geçici değil ise artık ekipman alımı bütçeye göre yapabilirsiniz. Astronomi örneği verdik oradan devam edelim. Teleskop almaya bütçeniz olmayabilir ama Dürbün bile iş görebilir. Hatta internet dediğiniz alemde bunları kendiniz bile yapabilecek kadar bilgi edinebilirsiniz.

  6- Genel deneyler ile araştırma başlar. Özele doğru ilerler. Yani bir nevi "Tümden Gelim" anlayışı öngörülebilir.

  7- Her adımda ama düşünülmesi gereken tek bir şey var ama "Ben ne katabilirim?"... Bu anlayış Yaratıcılığı her daim zirvede tutar.

  8- Ayrıca baştan beri kaybetmemeniz gereken tek bir alışkanlık var "Merak"... Bilim için olmazsa olmazdır...

  9- Soru Görüş ve Önerileri Esirgemeyiniz Lütfen
  3 ... karacay cerkes
 2. 2.
  türkiye'den gidin.
  2 ... kan ve cikolata