1. 1.
  Cumhuriyet gazetesi´nin 14 kasim 2018 tarihli haberine göre; sanayi ve teknoloji bakaninin yurt disina göcmüs olan bilim insanlarini türkiye´ye geri getirmek icin baslatmak istedigi kampanya ile alakali bahsettigi konu.

  haber: http://www.cumhuriyet.com...ikla_ulkene_geri_don.html

  Bakan ne yazik ki sunu unutuyor. Bilim insanlarinin türkiye´yi terk etmelerinin sebebinin sadece maddiyat olmadigi, Türkiye halkinin bilincsiz olmasi, hayat standartlarinin göc ettikleri ülkelere göre cok cok düsük olmasi ve ülkede yasamin cok zor olmasi.
  Eminim bircok bilim insani milyonlar degil milyarlar da verilse, diger eksiklikler giderilmedigi sürece türkiye´ye yerlesmez.
  Bakan bu konuda samimi ise; bunu diger bakanliklar ile birlikte gerceklestirmeli ve türkiye´yi gercekten yasanacak bir ülke haline getirmek icin ugrasmalidir.

  Huzurun olmadigi yerde bilim yapmak zor olur!
  2 ... kultursuz dinazor
 2. 2.
  Gelin, gelin de tutuklayalım nihahah teşviğidir.
  1 ... picleme
 3. 3.
  Geç kalınmış bir hareket.
  ... expected3
 4. 4.
  Açıkçası şunu söyleyim. Ben de mesleğim gereği bilimadamı kategorisinde bulunuyorum. Malzeme bilimi ve Nanoteknoloji üzerine ekiple beraber teoride bir çok düşüncelerimiz var. Bunun pratige dökülmesinin bu ülkede imkansız üssü imkansız olduğunu bildiğimiz için böyle bir çabaya düşmedik. Elbette bigün tüm ümitlerimizi alıp kuş olup uçacağız. Kimse kendine, vatan sevgisi başlığı altında eğitilemez insan topluluğu için heba olmayı reva görmez....
  1 ... picleme
 5. 5.
  paraya kanıp gidenler bu paraya dönmez. paraya kanmadan gidenler ise hiç dönmez.

  kim döner? onu da burada yazmayalım.
  1 ... monk of monkmountain
 6. 6.
  Daha neler yazılır da Silivri soğuktur şimdi *
  1 ... picleme
 7. 7.
  Mevcut durumda, ülkedeki bilim adamları ne kadar destekleniyor ki yurt dışındaki bu işin samimiyetine inansın?
  1 ... vasilissa