1. 1.
  Bilişim Sistemleri Mühendisliği`nin konusu bir organizasyon ve onun bilgi sistemleridir. Bilişim sistemleri, organizasyonel amaç ve hizmetlere ve bu hedeflere varmak için bilgi teknolojisinin kullanımına odaklanır.
  eskiden boğaziçi, şu an ise iTÜ-SUNY nin ortak lisans programıdır.Bazı özel üniversitelerde de mevcut olan bölümdür kendisi.

  iTÜ de 1. ve 3. yıllarını burada, 2. ve 4. yıllarını New York Eyalet Üniversitesinde okuyarak çift diploma ile
  mezun olunabilecek dolayısıylada büyük avantaj elde edilebilecek paralı bir bölümdür.

  Pahada baya bir ağır oldugundan iyice araştırılarak tercih edilmesi gerekn mezun olabilenlerin
  sağlam işlerde çalıştıgını duyduğum iş alanı çok geniş bir bölüm.
  1 ... buruq
 2. 2.
  ismi itibariyle baba bölümlerden biri olduğu hissini bize çokça hissettirmiş mühendislik dalıdır. okuyan arkadaşlara kolaylıklar diliyoruz efenim.
  3 -1 ... kozalak abi
 3. 3.
  Önceden Boğaziçi üniversitesinde de olan ama daha sonra kapanan bölüm. Şu anda sadece iTÜ de var. 1. elden düşüncelerimi söyleyeyim; Bu bölümü niye istiyorsunuz önce kendinize bunu sorun. Bilgisayar başında saatler geçirmekten zevk alıyor musunuz? Programlamayı seviyor musunuz? Siyah ekranda 0`dan bir şey yaratmak. Geceniz gündüzünüz birbirine karışacak baştan bilin

  Şimdi çoktan öğrenmiş olacağınızı düşünerek anlatıyorum(2-4 Amerika muhabbeti), hani hafta sonları New York`a piyasa yapmaya giderim falan hepsi hikaye, yalan nah gidiyorsunuz. Oturup deliler gibi ders çalışacaksınız. Tabi bu hiç gezmiyorsunuz anlamına gelmiyor 2. sınıfın sonunda büyük çoğunlukla Amerikanın doğu kısmını bitirmiş olursunuz.

  Gel gelelim bu bölümü seçmeli miyim sorusuna. Şimdi ortada bir gerçek var çok pahalı bir bölüm. Bu aralarda doların kuru ortada çılgın atıyor. Eğer Amerika`da yaşamak gibi bir düşünceniz varsa çok mantıklı. Benim bahsettiğim bu arada green kart alıp da orada pizza satmak değil. Fortune 500 şirketlerinde çalışmak isteyenlerden bahsediyorum. Ama ben Türkiye de yaşayacağım diyorsan samimiyetle girme abi bu bölüme.
  ... pytheas