bugün

aslında problem, bilgisayar masasının pencereye 90 derecelik bir açıyla konuşlandırılmış olmasıdır. bundan dolayıdır ki, sandalye* pencerenin hemen dibinde olacaktır. bizim problemimizde bu zaten. bilgisayarı salla nidecen, sandalyede asıl olay..

efendim sandalye pencerenin yanında olunca ne oluyor? üşengeç bir bireyseniz, züğürt bir bireyseniz çok fena. mesela geceleri "açayım penceremi, serinleyeyim mis gibi ohh" demek isteyebilirsiniz. dersiniz. açarsınız. serinlersiniz. ama n'olur? dalgınlığınıza gelir, salarsınız elinizi burnunuza. (siz biz ne lan?) farkına varıncada düşünüp durursun amele gibi, "lan karşı apartmandan ayça gördü mü acep yaa. yhaaaa" diye. görür tabi. bok işi mi var elinin burnunda. ki bunların bide asılanları oluyor ya. aman yarabbi. karşıdan manzaraya gel hele, açık pencere... asılan bi ergen... ertesi gün gülümseyerek "naber?" demesi yok mu bide off...

ps: olm napıyosun ben öyle birisi değilim lan. tamam burun kısmı falan olabilir belki ama. yok yani.

ps2: lan yeminle bende yok öyle şeyler. kara kara perdelerle örtülü tüm camlar. ama düşündüğün sebeplerden değil. anlatamadım. lan off..
bilgisayar sahibinin mahallenin müzeyyeni olduğunun göstergesidir,
bir yandan sanal alemdeki olaylari takip ederken, diğer yandan mahalleyi gözlem altina almasidir..
insan belgeselini isteyerek ya da istemeden bütün mahalleye izletilmesi anlamına da gelir.
karşı binadaki komşunun beleş internetini sömürmek için düşünülmüştür. Tahminimizce bunu yapan arkadaşların %95' i öğrencidir.
normaldir (bkz: windows).
Masaüstü bilgisayarlar için can sıkıldığında pencereden dışarıyı izleme avantajı , sigara için ideal. Laptop için de direkt olarak karşıdaki kafe veya kuruluşların internetinden yararlanmak amacı dışında bir amaç güdemez
bilgisayar sahibinin sigara içtiğini düşünürsek çok mantıklıdır.
küçükken bunun olmasından keyif duyardım. babamı zar zor ikna etmiştim. en zevklisi ise yağmurlu bir günde hem camdan dışarı bakıp yağmuru izlemek hem de oynadığın futbol oyununun keyfine varmaktı.
güncel Önemli Başlıklar