bugün

(bkz: nerd room)

kendimden biliyorum.
bim sponsorluğunda kuruldugunu düsündüğüm odadır.
LE BiMO.
caps de görülen ilan eksik yazılmış. domalmayı iyi bileni de eklemelidirler. bu oda işi bilmiyormuş yani bu nasıl gözden kaçar ki sonuçta.
12 haziran 2012 tarihinde kurulup resmileştirilmiştir.

Bilgisayar Mühendisleri Odası(BMO) na; Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği, Bilgisayar ve Enformasyon Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği ve Yazılım Mühendisliği lisans mezunları üye olabilirler.

bmo ya göre(aslında yasalara göre fakat sektörde bizim için geçerli değil) kamu personeli değilseniz ve mühendis olarak çalışıyorsanız odaya kayıt olmak zorunda imişsiniz..

Yeni başladığım iş yerinde odaya kayıt zorunluluk tutulmasaydı çok yüksek ihtimalle(yönetim anlayışları değişmediği sürece) kayıt olmayacaktım. Zira kayıtlar bizim için şu an zorunluluk gibi görünüp kişisel tercihe kalmış olmasına rağmen, odadan kendi tercihinizle ayrılamıyorsunuz. yani ya mühendis olarak çalışmayıp belgeleyeceksin ya da üye olarak kalacaksın. Eh tabi ucunda henüz bir getirisi olduğu duyulmamış/görülmemiş aylık aidatlar var..

Çok uzak görünse de dilerim, siyasi ve maddi çıkarlarını bir kenara bırakıp ülkemizin bilişim sektörünü ve bu sektörde çalışacakları/çalışanları ileri götürmek adına hizmet ederler.
687.5 tl lik borcumu 2017 sonunda ödemiş olmam gerektiğini güzellikle hatırlatan oda cık.

--spoiler--
Resmi sürecin işletilmesi durumunda aidat borcuna vukatlık vekalet ücreti ve diğer masraflar da (~400 TL) eklenecektir.
--spoiler--