1. 1.
  Bilgisayar'dan anlamayan her insan için(eğer çok cüretkar değilse) baktıktan sonra tekrar kapatmak şeklinde sonuçlanacak sonuçsuz,faydasız eylem..Bilgisayar'ında problem çıkan her( bilgisayar ilmi fakiri) insan birkaç resetin ve virüs tarama programının çalıştırılmasından sonra bu saçma olduğu uygularken uygulayıcı tarafından da bilinen eyleme başvurur..
  2 ... rasko
 2. 2.
  acemi kullanıcı bu işi kasa üzerinde uygular..monitör üzerinde de bu eylemi uygulayan manyaklar var mıdır henüz görülmemekte ve bilinmemektedir..
  1 ... rasko
 3. 3.
  eski devirlerde de radyoların için açılıp insan var mı yok mu diye yoklanırdı. şimdilerde bilgisayarların içi açılıyor ve ürkek gözlerle iincelendikten sonra kapatılıyor. en doğrusu servise götürmek. 15 dolar artı kdv'yi de bayılmak işin cabası.
  1 ... arabaciarabayatasget
 4. 4.
  (bkz: üzümü yiyip bağını sormak)
  ... yanliz cowboy
 5. 5.
  arıza yapan arabanın kaputunu açıp içine bakma eylemiyle benzerlik gösterir. ikisinde de genelde çaresizlik duygusu hakimdir.
  ... and oceans
 6. 6.
  eger garanti süresi dolmadıysa devamında kol gibi girecek olan onarım parası da ekstrası olacak merak durumu.
  ... no promise
 7. 7.
  Aslında bilgisayar sahibi hiç kimsenin yapmaktan çekinmemesi gereken öğretici de olabilecek bir durum. Biraz tecrübeyle bilgisayarın açılıp monitöre görüntü gitmeme , bilgisayarın açılmama , windowsun durup dururken donması gibi durumlar çözülebilir ve hatta zamanla < -Yeni ram aldım eve gidip onu takacam> cümlesinin kullanılmasına da sebep olabilir.
  1 ... temptation
 8. 8.
  bilgisayar kurdu için 2 saniye sürecek eylemdir. sonrasında işe koyulur.
  ... arabaciarabayatasget
 9. 9.
  kişideki merak belirtilerinden biridir. ama sonunda pişmalıkla sonuçlanabilir.
  1 ... sunburn
 10. 10.
  bios şifresini kaldırmak için bios pilini arayan insanın eylemidir. bir ahmaklık yapıp bios şifresi koymuştur...
  ... la purga