bugün

maddi ödül ya da manevi tatmin vadeden, kişilerin bilgilerini, genel kültürünü yarıştırdığı,rekabet yüklü oyunlardır.
zamanla kavram deistirmis olup herhangi bir bilgi birikimine gerek oldana sadece reyting ugruna para dağıtılan promramlar haline gelen yapımlar... ahh ahh nerde o eski rizikolar , bir kelime bir işlemler.....
trt nin ilk yıllarından beri ilgiyle izlenen programlardır.
(bkz: rıdvan sertlek)
(bkz: kim beş yüz milyar ister)
(bkz: passaparola)
(bkz: soruyu tekrarlar mısınız lütfen)
bir yarışma klişesi olarak... (bkz: yarısmacı arkadaşlara basarılar dilerim)
hemen hemen tüm kanallarda yayınlanan ve genelde başarılı olanlara ödül verilen program türüdür.
bu aralar okullar arası yaygınlaşan ve jürilerin özel okullara torpil geçtiği yarışmaya geç kalsa dahi 1 saat gibi uzun bir süre teşrif etmesini beklediği adaletsiz her sene sisteminin değiştiği saçma sapan bir şey. burası benim Türkiyem yarışmada parası olana torpil var.
ilk başta gaza gelsin bunu da kesin bilirim deyip çuvallasın diye kolaydan zora doğru yapılır. ayrıca sorular alabildiğine ciddidir. bilgi denilince nedense böyle bir algı oluşmuş insanlarda. son 3 gündür de bir mp3 player'ım olur veya yarın öbür gün bir mini'ye binerim umuduyla http://bit.ly/ago71s şu yarışmaya sarmış durumdayım. bilgi yarışmalarının ciddi olur yargısını kırdıkları için ayrıca teşekkür ederim.
zihnini çalıştırmanın keyifli yoludur. ben son günlerde burada yarışıyorum: http://www.mrmaana.com
yarışmak çok güzel ama yanlış cevap verdiğimde doğruyu söylemiyor olması beni biraz geriyor.
ne dedin? altın tepside mi bekliyorum her şeyi? o kadar kolay değil mi hayat?
hmmm... belki de haklısın...
ama ben yine de istiyorum!
iki kez sınıfımı temsil ettiğim ve ikisinde de 3. Olduğumuz yarışma çeşididir.
Tuvalette tek başıma yaptığım yarışmadır. Bazen çok uzun sürüyor mola istiyorum.
Orta okuldayken, Okullar arası bilgi yarışmasında okulumuzu üçüncü yapmıştık. okulumuz eh işte bir okuldu. Çok sağlam okullar içinden sıyrılıp üçüncü olmak bizim için de okul için de büyük başarıydı. Defter hediye etmişlerdi. Bu kadar da ucuz iş olmaz be.
birinciliğim var şehrimle 2 defa.
birinciliğim sebebiyle 23 nisan'da temsili konsolos olmuştum.