bugün

öncelikli (bkz: beni tanıdılar sen kaç).
tanım: sözlüğe geyikten başka faydası olmayan yazarlardır. *
edit: eleştirmiyoruz. sadece var olan bir yazar türünü tanımlıyoruz.
bilgilerini kimse ile paylasmak istemeyen yazar.
bir şey bilmediğinden bilse de bildikleri kayda değer olmadığından entryleri geyikten ibaret olan yazardır.
bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan yazardır.
yapılmadığı takdirde nitelik yönünden kesinlikle ekşiyi yakalaması mümkün olmayan durum.. hatta belii bir süre sadece tanım günleri falan düzenlenmeli*... çünkü bilgi kaynağı olarakta kullanılmalı sözlüğümüz... ama herşeyden önce yine ve yeniden hıza fena takmış olan ben herşeyin önünde hız var diyorum.. hız olmazsa bilgi kaynağı olamaz zaten.. adam sonuç çıkana kadar... eee eh amuaaaa... ben çıkıyorum huleeeyn diyebilir..
o yazarlarımızda bir renktir. bir çeşittir. ayrı bir tattır. ezmemek daha fazla teşvik etmek gerekir.
"sözlük mü lan burası" diyen yazardır, ne yapsa yeridir.
biraz değişim yaşaması gereken yazardır. geyik geyik nereye kadar...
sadece eğlenmek için burda olan yazar.
arife tarif gerekmez fikrini benimsemiş yazar tipidir. antilop edebiyatını benimsemiş müstesna bir şahsiyettir. koruma altına alınması gereken nesli tükenmek üzere olan ve toplum olarak sahiplenmesi gereken bir canlı türüdür.
hiçbir şey bilmeyen yazardır. halbuki ya ders çalışırken ya da işyerinde bir sürü bilgi bombardımanına maruz kalmaktadır.
entrysi silinmis yazar.
acilen kendine gelmesi gereken yazardır. *
(bkz: uludag sozluk un bilgi kaynagi olmamasi/#899773)
iNSANIN AKLININ KENDiYLE MUHAKEMEYE BAŞLAMASINA NEDEN OLACAK YAZARDIR, * *
girdiği bilgi içerikli entryler kendi dışında kimse tarafından okunmadığı için boşvermiş yazardır.
içinden geldiğini paylaşmaktan keyif alan profildir, ne de güzeldir.
' amaaaaan, yıllardır beynimizi bilgiyle doldurdular. rahat rahat geyik yaptırmadılar. şunun şurasında yazarda olmuşuz. insanlara biraz faydamız olsun, başka doyumlar sağlayalım, arada renk olsun. ' diye düşünen yazarlardır.
beni tanıdılar sen kaç bkz'ı vermesi an meselesi olan yazardır. ahanda verdi bile :
(bkz: beni tanıdılar sen kaç)
bir şekilde birşeyler yazan yazardır. bilgi içerikli entry girip yanlış veya taraflı bilgi vermektense hiç bilgi vermemeyi yeğlemiş yazardır.
bilgi dendiğinde okul kitaplarındaki bilgiyi anlamış olması muhtemel yazardır. çünkü girmemek için kırk takla atmaktadır. oysa ki bilgi matrak ve neşeli bir şekilde de girilebilir.

şöyle oturup semtini dört dörtlük anlatsa, ya da kullandığı arabayı en iyi tamir eden ustadan bahsetse bu dahi bilgidir.
(bkz: bilgi)
bi boka yaramayan yazardır.
bir an önce inci sözlüğe siktirip gitmeli . arkadaş zekice trollük yaparsın insanları güldürürsün eğlendirirsin bizde derizki bu adam bu işin uzmanı bunu yapıyor saygı duyarız ve beğeniriz . herkes bilimden , sanattan yada spordan bahsetmeli diye bir kural yok. ben zaten sözlükte her yazarın bir kategoride uzmanlaşması taraftarıyım hatta sözlük yönetimine de mail attım konuyla alakalı fikrimi . fakat artık işin boku çıktı bilgi entrylerden çok aptal saçma trol başlıklarmı dersin sürekli ergence bel altı muhabbetler mi dersin hani yapın ama bu kadarı fazla ya bazen insanlar bilmediği birşey sırf uludağ yada ekşi sözlükte yazılmıştır diye bu sitelere giriyorlar . biraz faydalı olmaya çalışalım yoksa kimse demiyor hiç yazmayın yazın bende yazıyorum ama az dikkat .
Sözlükte bilgi içerikli girdi üreten yazar mı var?

Eskinin çok gerisindeyiz .