1. 1.
  HiSSiYATIN DIŞA VURUMUDUR.FAKAT bilgi içerikli beyanları özlemek yerine girmek, daha doğru icraat olacaktır.
  EKLEME:AYRICA BENiMKi DAHiL girilen beyanların ilki dahil formata uygun değildi. Ben düzelttim. Sözlük şöyle olsun böyle olsuna çok kaptırıp asıl uymamız gereken kuralları çiğniyoruz, formata uymak yerine sağa sola teşekkür edip izlenimlerimiz forum şeklinde yazıyoruz gibi geliyor. iğneyi kendime batırdım. bu sebeple formata uygun olmayan beyanları gammazlayacağımı üzülerek belirtmek isterim.aralarında sevdiğim arkadaşlarımınki de mevcut.
  7 -1 ... karga
 2. 2.
  (bkz: sözlüğe bilgi girişi yapalım kampanyası), (bkz: bilgi içerikli entryler girmek), (bkz: bilgi içerikli başlık girme), (bkz: bilgi içerikli entry giren yazarlar), (bkz: bilgi içeren başlıklar)* . bütün bunlar sözlüğün sözlük olma çabalarından kaynaklı başlıklardır. iki yönüyle de eleştrilirse ; bilgi önemlidir , sözlük formatı bunu gerektirmez midir? ama özlem farklı bir durumdur. sözlüğün iyiye gittiğini daha da iyi olacağına inanıyoruz diyebiliriz.
  4 ... kacak kelebek
 3. 3.
  olmayan bir ozlemdir.butun yazarlarin en begenilen entrylere baktigimizda hepsinin anket oldugunu goruruz.sahtecilik ve biraz da artislik olsun diye hadi bilgi icerikli entry girelim diyen arkadaslarin anketleri doldurugunu goruruz.(en basta da ben)
  (bkz: yalan soleme hoju)
  (bkz: yalani gorur allah)
  3 ... hexagram
 4. 4.
  sözlükte bilgi içerikli entry giren yazarlarımız aynı zamanda eğlenceli entryler de girebilir. bunun polimiği bile komiktir. kimse burada filozof , düşünür, bilim adamı değil. * insanlar bildiklerini yansıtmalı ve bunun yanında kendisi yorumunu katabilmelidir. salt bilginin işe yaramayacağı gibi salt ankete ve geyiğe de ihtiyacımız yok.
  2 ... kacak kelebek
 5. 5.
  13'lü hece ölçüsüyle yazılmış anonim bir dörtlük:

  garip anam yapmış kazan dolusu keşkek,
  kazanın başına oturmuş on beş erkek,
  içimde durmadan kanayan bir yaradır,
  bilgi içerikli entryleri özlemek.
  8 ... laz pacino
 6. 6.
  son zamanlarda yine icine dustugumuz durum.acaba geyıkten baska bır sey bılmez mıyız bız?
  2 -2 ... jakuzi
 7. 7.
  (bkz: eşeklik etmek/@scarface)
  ... scarface
 8. 8.
  (bkz: imamın dedıgını yap yaptıgını yapma)
  -1 ... jakuzi
 9. 9.
  (bkz: nerde o eski tematikler)
  ... diyosun
 10. 10.
  (bkz: ben de özledim)*
  1 ... palta