bugün

arabada bırakılıp son sürat kaçılması gerken gelindir.

ondan ne eş olur ne ana.
Oracıkta kapıyı kapatıp “hadi sktir yallah babanın evine.” Demek lazım aslında. Bir de sağa sola atar yapıyor laf edilince. inşallah eleman yol yakınken dönmüştür...
ilerleyen zamanlarda kayınvalidesi, eşi falan buna altınla satın alınmış bir mal muamelesi yapar, evlerden ırak gelindir büyük konuşuyorum öyle bir durumda iptal ederdim düğün evlilik herşeyi.
Durum şu. Bu kadının ya da damadın ailesi, aslında türkiye'de birçok aile, borç yapmadan evlenmek istediği için düğün, takı, pahalı eşyalar istemeyen geline iyi gözle bakmıyor. Geçmişinde sakladığı neler var kim bilir diyorlar, oğlumuzu elden kaçırmamak için iyi kızı oynuyor yine diyolar.

Bir kadın ne kadar nazlanırsa, ailesi ne kadar altın isterse ve işi ne kadar yokuşa sürerse o kadar değerli oluyor. Ortaya böyle aç ve şımarık gençler çıkıyor işte. Ben anormal bulmuyorum çünkü beklentisiz kadınların o insanlar tarafından nasıl etiketlendiğini biliyorum.

Ha bir şekilde çok kurnazdır bu tip insanlar. O altınlar damadın ailesinin kararı ile saklanır ve bu kıza o bilezikler verilmez. Kız aç ama sinsi değil. Hayırlısı, ne diyelim.
Ben damadin yerinde olsam Çakarim bir tane ağının ortasına

Amk sırf gerizekali bir tıktok videosu Çekmek için alengirli şeylerle meşgul ediyorlar insanı.
Bilezik, kolye yerine boynuna altın tasma takıp zincirle bağlanmalıdır. Madem ki herşey para. O zaman herşey mübah.
Yarın akşamın başlığı (bkz: çocuk isteyen gelin kucaktan inmiyor).
Abimin eski nişanlısını gördüm sanki bu kadında Allah korumuş abimi çok şükür.
ibret-i alem için gerdek gecesinin ardından, evet ardından baba evine gönderilmesi gereken gelindir.
gece bunun acısını çıkartıp sabah ilk iş boşanma davası açılarak şutlanması gereken gelindir.
ben izlerken utandım nerde var. arabada kızı yönlendiren biri vardı öncesinde de başka şeyler yaşanmış ama yine de ayıp. neyse son kozunu oynadı gelin hanım kaynana yaptığını burnundan getirir hiç merak etmeyin
https://www.dailymotion.com/video/x232ndi

bu türküde de benzer dayatmalar var. gelenekler böyle. gelinleri hoş görmek gerek.
Saygısızca bir hareket yapmış olan gelindir. Ama ne yazıkki böyleleri daha kıymetli oluyor.
kendini mal olarak gördüğü için bir fiyatı var. o fiyattan aşağı düşmüyor.
izledim izledim offf çok kötü ve korkunç utanç verici fesfena bir videoydu allah kimsenin basına vermesin diyorum.
Gel de buna kadının bir mal olmadığını, bir birey olduğunu anlat.
10/10 kezban hareketi.
böyle olunca erkek kadını satın alınmış bir mal gibi görür. kusura bakmasınlar ama para, kariyer vb. arıyanlar millet kızını , kendini resmen paraya satıyor. eskort saatlik ücretle perakende iken evlenenler toptan satış yapıyor gelenek adet diye sığınıyor.

bir tanıdıkta evlenirken kaynana kuyumcuda cıngar çıkarmış 2 gram bilezik az diye. şahsi görüşüm böyle birşey gelse başıma hemen işi bozarım.
Bırakın inmesin, hatta kapıları lehimleyin, mühürleyin, inmesi imkansız hale gelsin.
Geldiği arabayla geri dönsün, evine yurduna.
Çoğalmasın...
Anası babası olacak o kuşbeyinlilerin soyları devam etmesin çok rica ederim.
Konuyu kapatın, hiç olmamış gibi yapın, unutun...
Inmesin, geldiği yere geldiği gibi geri gitsin.
görsel

Bir caps bu kadar mı oturur.
Evlilik bu değil ablacım, sen çok yanlış gelmişsin.
iste erkegi proje olarak goren kadin tipi.
nisanlanayim evleneyim ne koparirsam kar bir de cocuk yapinca +nafaka.

ögretmenmis sasirdik mi hayir.ipini koparan ogretmen oluyor.
Evlilik değil ticaret bu
Parayı veren düdüğü çalar.
Klasik türk kezbanıdır.

Yazık ...