bugün

sağ, sol veya her iki bileği çok fazla ve ergonomi dışında kullanmaktan kaynaklı bir hastalık * başlangıcıdır. bilgisayar başında mouse, klavye ya da joystick kullanmaktan kaynaklanabilir. aynı sancılara sırt, bel, boyun veya bacak eklemlerinde de rastlamak mümkün. kısaca eklemlerin risk altında olduğu bir rahatsızlıktır.

ağrının farkedilmesi ile beraber eğer bilgisayar ile ilgili bir işte çalışılmıyorsa, birazdan benim yapacağım gibi, hatırı sayılır bir miktar * dinlendirme gerekli. ayrıca bu rsi ile mücadelede bize yardımcı programlar da mevcut. entarimin sonunda gerekli siteleri linklerini bulabilirsiniz.

ilerleyen safhalarda tedavisi çok daha zor olmakla beraber canı oldukça yakacak bir hastalıktır. sosyal medya falan.. bunlar çokoş şeyler ama bilek ve boynunuzun sizden bağımsızlık alması hiç hoş değil.

http://www.workpace.com/
http://www.workrave.org/

gibi sitelerden rsi ile ilgili mini boyutlu programları indirip saatlerce bilgisayar başında otururken mola vermeyi unutmayı engelleyebiliriz. mola dediysek bir dakika falan. tarif ettiği egzersizleri yaparak da rsi belası gelmeden önüne geçebiliriz. "yok hacı ne molası" veya "ben türküm bana bir şey olmaz" diyorsanız cehennemin dibine kadar yolunuz var.
baş belasıdır. orantısız güç kullanmaktan kaynaklı olması da muhtemeldir.

o son halteri kaldırmayacaktım!

şişmedi de ama ağrıyor be.*
bileği kullanamamak kadar kötü bir şey yoktur. ama belli egzersizlerle, düzenli yapmak şartıyla tabii, geçiyor.
elektro gitardaki bazı egzersizlerde yapar.
Koca ekranlı telefonu elde çok tutunca da olabilir.
Bilegi yormadıysanız Aşk acısı belirtisidir.

* geçenlerde aldatılan bir kadından duydum bileklerinin sancıdıgını, hatta sızlıyor dedi.
* iki ay önce ayrılık yaşayan bir arkadaş aynı dertten acındı.
* kendimden de biliyorum.

Sorunsal: neden bilek?

Not: el bilegi için geçerli.
ayağın burkulması sonucu insana çok uzun süreler eziyet edebilecek olan ağrı. önlem ve tedbir şarttır.
Çok acır.
Son 1 haftadır tecrübe ettiğimdir.Bileğimi sorunsuz kullanmama rağmen kalb sızlatan bir acısı vardır.20lik dişle kapışır o derece.
böyle içten sızlatan ağrıdır. dendiği gibi sürekli mouse kullanmaktan olur. bilek destekli mouse padlerden alıcam şimdi bi tane umarım faydası olur.
iç kısmında sızlama cinsinden bir ağrıdır.

avuç içlerim buz gibi; sızı başıma, boynuma dek vurmakta. hafif zor nefes alıyorum.

sızıdan sağ el iptal.
sol olsa kötü derler ama. *

iş yapmadım, zorlamadım.

çok yaşamam ben. *
El bileğinde olanı iki kez benim de başıma geldi birden o şekilde uyandım birkaç gün canıma okudu falan. Elleri iş güç gereği çok kullanmaktan da doğabiliyor.
(bkz: sinir sıkışması)
(bkz: karpal tünel sendromu)
Ameliyata kadar gideri var haa.
karpal tunel sendromu denir.
Durumu başkasına anlatırken üstüne yattım dersin ama aslında o işin altında çok büyük pislikler vardır..
oyun moyun derken çok uzun süre mouse kullanınca da olur... bir kaç gün dinlendirin.
Karpal tunel sendromu olabilir.
Aşko kuşko bir kız oldum ben galiba ya.. Şuan Bitki çayı içiyorum ve fincan biraz ağır bir fincan. Bileğimde garip bir şekilde ağrı başladı.. Allah Allah çok ilginç fincan da taşırsın be kızım..
Nazardan kesin sende göz var…