bugün

şaka maka artık yavaş yavaş olmayan bir şehirde yaşamaya başladığımı düşünmemi sağlayan durumdur.

geçen gün eskişehir de deprem oldu. zerre hissetmedik. alındık, üzüldük, kalbimiz kırıldı. olsun ama dedik, bir daha kine elbet biz de bu sismik faaliyetlerden nasibimizi alacağız.

üzerinden yaklaşık 1 hafta geçti ve bugün bursa depremi gerçekleşti. ne acıdır ki yine gram sallanmadı bilecik.

neden böyle diye üzülürken kuzey anadolu fay hattı nın ayrıntılı haritasına bakmamla dünyam başıma yıkıldı. işin şakası, esprisi bir yana yer kürenin hareket halindeki levhalarının bile sikinde değiliz.

bir şehir de action namına hiç mi bir şey olmaz ulan. deprem bile olmuyor. bu kadar durağan bir yer var mı acaba dünya üzerinde. yazıklar olsun.

işte o ibretlik fay hattı haritası;

http://i.hizliresim.com/Vgzm2R.jpg
insanları mükemmel bir şehirdir bilecik. bırakın duyulmamış şekliyle küçük bir kasaba gibi kalsındır.
sesli gülerek,kıkırdayarak okunan entry e konu olan şehir bilecik.ahahaha.
haritayı görünce sebepsiz güldüren durumdur.* bir şehir bu kadar ötekileştirilemez. artık biri dur desin buna.
batı anadolunun yunan işgali sırasında yunanlıların bu şehri siklemeyip dolaşarak ankaraya doğru yürüdükleri rivayet edilir.
Acemi birlik vazifesi için Bilecik e gitmem gerekti bindim otobüse uyumuşum , uyandım bozhöyök diye bir yerdi sanırım muavin burda inecen dedi dedim hayırdır hacı.

Dedi Bilecik te otogar yok ilçe dolmuşu ile gidecen dedim höh bu nasıl il.

Gerçi sonra gördü vilayet deil emaneten il olmuş ama *

normaldir yani kimse takmamış tarih boyu bu ili fay hattı takmamış çok mu
ayrıca trt bile siklemiyor bu şirin şehrimizi.

ulan diriliş dizisinde kayı obasını asi nehri kıyısında dolaştırmayıp diziyi söğüt ten başlatsaydınız ne olurdu. şu garibim şehir biraz turist çeker ekonomisi düzelirdi.
trtnin siklememesi olayına ben de katılıyorum.

zira hiçbir özelliği olmayan bizim köye bile 3 kere gelen gezelim görelim programının bugün bilecik'teyiz dediğini hiç duymadım.
Nüfus cüzdanımda yazar sadece.Merkezi bile terk edilmiş kasaba mübarek. Heryer kuru ot.sade ekşi erik ağaçları var. Başka da bi halt yok. Toki evlerini de ormanın ortasına yapmışlar. Gidene kadar kurtlar sizi yemese iyi.
cidden iş karartan bir durum. samsun gibi ünü ülke sınırlarını aşmış bir memleket olmak varken fay hattının bile iplememesi acı bir durum. ancak yozgat'a bakarak az da olsa avutabilir kendini.