1. 1.
  kurucusu haham joseph retinger ve hollanda prensi bernhard olan bilderberg grubunun her yıl dünyanın finans, sanayi, politika, basın-yayın vs. alanlarında söz sahibi olmuş ya da ileride olabilecek kişilerinin katılımıyla daha sonraki yılların dünya düzeninin şekillendirildiği toplantılardır. türkiye'den mesut yılmaz, suna kıraç, nuri çolakoğlu, cem boyner, süleyman demirel, bülent ecevit, mesut yılmaz, hikmet çetin, prof. şerif mardin, selahattin beyazıt, emre gönensay, vahit halefoğlu, dinç bilgin, sinan tara, prof. üstün ergüder, meral gezgin eriş, uğur bayar, ismail cem gibi isimler bugüne kadar bilinen katılımcılardandır. türkiye'de de çınar otel/ist. (1959) ve altınyunus/çeşme (1975) de toplantılar yapılmıştır.

  toplantılarda alınan kararların içeriğinin gizli olduğu iddia edilse de basına yansıyan ya da yansıtılan kadarıyla pek öyle olmadığı bir nevi gizli/açık gölge imparatorluk gibi çalıştığı ortadadır.
  1 ... punisher
 2. 2.
  fehmi koru adlı organizmanın yıllarca arkasından atıp tuttuğu, bu toplantıya katılanlara demediğini bırakmadığı ancak kendisine de davet gelince koşa koşa gittiği toplantılardır.

  kedi ulaşamadığı ciğere mundar dermiş, şimdi ulaşınca da "hımmm lezzetli" diyor.
  4 -2 ... paleface
 3. 3.
  önümüzdeki toplantısı ispanya'da yapılacakmış. türkiye'den davet edilen 5 zat-ı ali :

  Ali Babacan (Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı) ( Geçen sene de katılmıştı zaten. Toplantının gediklisi olamaya aday. Her toplantıya mutlaka bir bakan veya ona benzer bir şey çağırılıyor. Zaten grupta, ondan iyi ingilizce bilen de yoktur. Sami iyi bir rakip olabilir. * * )

  Mustafa Koç (Koç Holding) ( Koçum benim. Veraset sistemi, baba'dan oğula... * )

  Sami Kohen ( Yahudi asıllı gazeteci yazar. Milliyet gazetesinde yazıyor. New York Times'da makaleleri yayınlanıyor. Bu adamı niye çağırdılar bende anlamadım. * Büyük ihtimal orta doğu projelerine has görüşlerini almak için. Bu konuda çok bilgili. E yahudi olması da olaya iki farklı açıdan bakmasını sağlayabilir. *)

  Suzan Sabancı Dinçer ( Akbank'ın Yönetim Kurulu Başkanı. Türkiye'nin en başarılı iş kadını. Akbank, türkiyedeki en baba banka zira.)

  Agah Uğur (Borusan Holding'in ceo'su )( Borusan olayı doğalgaz ve petrol hatları ile alakalı. Borusan ne alaka lan demeyin.*)
  ... herbokamaydonoz
 4. 4.
  (bkz: bilderberg)
  ... fashiondesigner
 5. 5.
  bu sene 6-8 haziran 'da toplanacak ve "güçlenen türkiye'yi nasıl durdurabiliriz" temalı konuşacaklardır.

  şeytanınız, paranız ve nüfuzunuz batsın. müslüman gençler geliyor, dururamayacaksınız allah'ın izniyle.
  -3 ... en zayif halka
 6. 6.
  müslüman gençlerin hükümeti yöneten asıl kişi olan ali babacan ile göt yalayacakları toplantı olacaktır.

  Türkiye'nin akıbeti mustafa koç'a kalacaktır muhtemelen.
  -1 ... margin call
 7. 7.
  bu sene, birbirlerine sessizce "31 mayıs'ı 1 haziran'a bağlayan gece başlayan operasyonumuz başarısız olduğuna göre 'güçlü türkiye' faktörünü kabul etmekten başka çaremiz yok" diyecekler bol bol.
  -2 ... limpid
 8. 8.
  Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, CHP Milletvekili Şafak Pavey, Sabancı Holding Parekende ve Sigorta Grup Başkanı Haluk Dinçer, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç , Gazeteci Soli Özel ve Aslı Aydınbaş, bu yılki katılımcılar olarak söyleniyor.

  önemli bir toplantı.
  ... bendosto
 9. 9.
  ali babacan' ın gediklisi olduğu toplantılardır.
  1 -1 ... edo99
 10. 10.
  Ekonomiden sorumlu devlet Bakanı olası geliyor insanın sırf şu toplantılara katılabilmek için.. Evet, orada bulunan insanlar strateji üretebilen kariyerli insanlar..
  ... nickim ne olsun