bugün

bir grup liseli gencin, bilardo salonunda doğum günü kutlaması durumudur.

1 hafta öncesinden inciğine conciğine kadar plan yapılır, arkadaşın doğum gününü bir başka arkadaşın babasının bilardo salonunda kutlamak için harekete geçilir.

karakterler;

castro: sözlüğün sol güruhundan sevilen dostumuz, her maç ilk 11 başlayan castro insanı, o gece kadroda yoktu, avatar the last airbenderı izlemedi.
hakan: mekanı sağlayan arkadaş. içki konusunda deneyimsiz, avatar the last airbenderı izlememekle kalmadı, avatar dediğimizde "hacı ya o küçük mavi adamlar değilmi ak" diyerek hepimizin ağzına sıçtı.
serkan: güzel insan, içki konusunda deneyimli, avatar the last airbenderı izledi.
furkan: esas oğlan, doğum günü çocuğu, içki içmiyor, avatar the last airbenderı izledi.
zafer: problem çocuk, neye hizmet ettiği bilinmiyor, avatar the.. neyse siktir et.
ricon: paso gülüyor, içki konusunda deneyimsiz, avatar the last airbenderı izledi.

büyük gün gelmiş çatmıştır, akşama doğru ricon hakanın yanına gitmiş, "hadi akü şu bilardocular gitsin de işimize bakak" nidalarıyla diğer arkadaşların gelmesi beklenilmektedir.

h: hacı çay içer miyiz?
r: içelim hacı, dur sigara da yakalım.

tayfa toplanmış, bilardocular gitmiştir, mekan bomboştur. nevale almak için tekele girilmiştir...

s: ne içiyoz şimdi votka mı?
r: bana her yol paris hacı fark etmez.
h: bana da uyar.
s: zafer içecen dimi sende?
z: aa içerim hacı ayıpsın.
r: olum bak içmeyeceksen söyle, furkana kola alıyoz salça olma çocuğa.
z: içerim içerim.

1 kola, bir 70 lik bir 35 lik bazooka marka votka, çıtır çerez alınmış mekana gelinmiş, votkalar buzdolabına koyulmuştur, tam o sırada...

z: ohh
r: lan pisko nabıyon orda.(zafer adlı mahluk votkayı açmış koklamaktadır.)
z: hacı kokla şunu ne güzel kokuyo ak.
s: lan olum niye 35liği açtın, 70likten başlayacaktık içemezsek 35liği iade edecektik.
r: ağzına sıçayım zafer.
h: cık cık.

performansının doruk noktasına ulaşan zafer, o gece riconun başına bela olmakla kalmayıp, çocuğun uğraşıp, didinip yaptığı empeüç cdsini elinde patlattırmıştır.

r: lan zafer getir şu senin zımbırtıyı da müzik dinleyelim.
z: tamam hacı getiriyom.
r: kurdun mu?
z: tamamdır hacı ver cdyi.
z: la bu olmaz empeüç çalmıyo, vav çalıyo bu.
r: vaauuuuv! zafer ağzına sıçtırtma, empeüç yap dedinya!
z: olmaz hacı çalmaz bunu bu.
r: la havle vela...

ilerleyen saatlerde müzik dinlenilememiş, beyaz show açılmış, biraz beyaz biraz muhabbet derken kafalar gitmeye başlamıştır. zafer insanı içkiden bi yudum alıp "hacı bok gibi içmem ben bunu" diyerek korkulduğu gibi furkanın kolasına salça olmuştur.

r: la içiyoz içiyoz bi bok olmuyo.
s: sek içem mi vurdurur hemen.
r: içem mi hakan nabam?
h: içem hacı.
r: içem mına koyum, doldur be meyhaneci.

tahmin edildiği gibi vurdurmuştur, hakan ve ricon deneyimsiz oldukları için, kafaları aynı dünyadadır.

h: ricon çişim geldi hadi tuvalete gidem.
r: ben şimdi gittim la, neyse gidem hadi ben de bi gezmiş olurum.

gece ilerlemiştir artık, riconun midesi bulanmaya başlamıştır, geçsin diye yatıp uyumaya karar vermiştir, biraz sonra arkasında bişey hisseder.
r: (içses: noluyo lan bişey var arkamda cin mi geldi mını sikiyim, dua da edilmez bu halde.)
elini yavaşça arkaya atan ricon

r: bu ne lan bacak bu, aha kot. (arkasını döner)
z: hacı yat yat.
r: lan olum belamısın sittir git başımdan, nuri alço gibi yatıyon arkama.
z: hacı yer yok.
r: lan...

sabah olmuştur...

r: zzzz. (uyuyor)
z: hacı kalk kalk.
r: ne, noluyo lan yinemi sen kendimi kesecem artık ne var ak!
z: hacı tuvaletim geldi.
r: lan karşıda ya tuvalet.
z: olum büyük.
r: allah belanı versin ak yürü pasajın içinde vardır.

pasajın içinde ki tuvalet kilitlidir, zafer göt gibi kalmıştır, oh olsundur. öğlen olmuş herkes uyanmıştır. ortalık temizlenir, dağılınılır. her şeye rağmen (zafere bile) riconun hayatının en çok eğlendiği 10 günü içine girmiştir.

ricon: hala paso gülüyor, avatar the last airbenderın devamını bekliyor.
serkan: hala güzel insan, avatar the last airbenderın devamını bekliyor.
furkan: hala içmiyor, avatar the last airbenderın devamını bekliyor.
hakan: votka+enerji ye takmış durumda, her buluştuğumuz da kafamızı sikiyor.
castro: referandum sonuçlarını bekliyor, hayır oyu çıkmazsa, küba ya yerleşecek.
zafer: haber alınamıyor, kim bilir nerde allahın manyaa...