1. 1.
  ateistlerin cevap vermesi gereken etkin soru, ihtimal bi cevaplarıda olmayacak.
  2 -4 ... cinderella man
 2. 2.
  +herşey bir toz bulutuydu *
  -eee
  +patladı sonra
  -ee o toz bulutu nerden geldi herşey yoktan varolamaz ya
  +...
  -1 ... cinderella man
 3. 3.
  Binlerce evren vardır. Bigbang öncesinde de bu evrenlerden birinden kopmuş ve o evrenin boşluğunda salınan portakal büyüklüğünde sıkışmış bir kütle vardı. Ve: bingbang...
  Büyük patlama oldu. Hâli hazırda yaşadığımız evren oluştu. Ateizm dinden önce idi ve sonrasında da olacaktır. Her din yok oluşu tadacaktır. Binlerce dînin olduğu gibi. On binlerce yıl hüküm süren dinler ve onların tanrısını hatırlayan bile yok şimdilerde. Sizce isa'nın tanrısı Roma tanrılarından daha mı güçlüydü. Ortaçağ'ı hangi tanrılar emretti. insanın inanmaya ihtiyacı vardır. Ve bazıları gelir bu boşluğu doldurur.
  3 -5 ... ukalaadam
 4. 4.
  herşeyin bir başlangıcı ve neden sonuç mantığına uyması gerekiyor fakat denildiği gibi. bilim hiçlikten başlayacak bir yaşam olgusunu kabul edemez. bilime dayayamazlar bunu.

  o zaman iki sonuç kalıyor. ya metayı tanrılaştırarak maddenin öncesiz olduğunu iddia edecekler, yada maddenin sonlu olduğunu iddia edip, maddenin sonsuz bir varlık tarafından var edildiğini iddia edecekler.
  2 ... modern zaman filozofu
 5. 5.
  Big bang i bomba gibi düşünürsek , patlaması için birisi pimi çekmesi gerekir. Umarım anlamışsınızdır.
  -1 ... theorder
 6. 6.
  Allah neydi, nereden geldi, allah'tan önce ne vardı gibi bir soru.
  ... dusunemeyen filozof
 7. 7.
  Patlayan nereden geldi sorusunu sorabiliyorsan eğer, ortaokuldan bir kez daha eğitime başlaman gerekiyor demektir.
  1 ... insectoidzz
 8. 8.
  Bilinemez. Hakkında sadece hipotezler atılır ortaya.
  ... cimbomlu yazar
 9. 9.
  (bkz: m teorisi)
  ... enkidu1986
 10. 10.
  Farklı teoriler var. Patlama denilen olay sıkışan enerjinin açığa çıkması evreni tek gerçek alan olarak düşünmek yersiz böyle bir durumda evren neyin içerisinde büyüyor gibi bir soru da oluşur.

  Bir teoriye göre de evren ilk önce kızıla kaymayla da görüldüğü üzere genişler daha sonra bu genişleme durur ve genişleme durduğunda (her zaman durabilir ihtimaldir) geri çekilme başlar yani daralır. Haliyle bu koca evren büyük bir güç çok ufak bir noktaya sıkışır daha sonra daha sıkışamayacak olan evren büyük bir güç açığa çıkararak dağılır.

  Ve bu döngü sürekli olarak devam eder.

  Ateistlere sorulan bir soruysa şayet ona göre bunu cevapliyim. Tanrı hiç yaratılmadı hep vardı diye bir iddia sunabiliyorsanız

  Ben de bu açıklamayı da ekleyerek evren hep vardı diyebilirim sanırım. Evren hep vardı daha sonra dediğim işlem oldu.

  Dipnot: fizik anlamında hiçlikten var oluşun mümkünlüğü ünlü fizikçimiz Hawking savunuyordu. Yani hiçlikten de bir güç oluşabilir iddiasında bulunuyordu. Nasıl oluyor onu da artık siz araştırın amme hizmetimiz bu kadar.
  ... keyf kahyasi