bugün

bugün iki kez maruz kaldığım iğrenç durum. halbuki olaylar ile hiçbir alakam yok. bayrak ve şehit yürüyüşleri dışında katıldığım bir yürüyüş olmadı zaten bugüne kadar. şirketimiz bugün tatildi ancak fazla iş biriktirmeyi sevmediğim için, kendi insiyatifimle işe çıktım. genellikle ofis dışında çalışırım. gitmem gereken yerler istanbul avrupa yakası, mecidiyeköy, okmeydanı, levent ve maslak taraflarıydı. özellikle mecidiyeköy ve okmeydanı beni düşündürüyordu. arabayla çıkmaya cesaret edemedim çünkü ziyaret edeceğim müşteriler olayların yaşandığı bölgere çok yakındı. otobüsü tercih ettim. zaten onlar da e-5 üzerinden devam ediyordu herhangi bir saldırıya maruz kalmamak için. uygun bir yerde inip yürüyerek gidecektim. yollar boştu malum tatil. okmeydanı'nı geçtik, mecidiyeköy'e yaklaştığımız anda şoför camları kapatın diye bağırdı. otobüsün kliması çalışmadığı için camlar açıktı. camlar kapandı kapanmasına ama artık o gaz her nereden geldiyse otobüsün içine dolmuştu. otobüse binmek isteyenler neredeyse otobüsün önüne atlayacaktı. şoför mecbur durdu ve insanları içeri almaya başladı. binenlerin çoğu hatta hepsi belli ki olaylarla alakası olmayan kişiler. kızların çoğu ağlıyordu. erkek ya da kız farketmiyor, böğürenler vardı. gözler kan çanağı. benim de boğazlarım ve gözlerim yanmaya başladı. selpakta ağzımı burnumu kapattım ama nafile. ulan daha kahvaltı bile yapmamıştım. aç karnına iyi gitmiyor meret. sonradan otobüse binenler kadar olmasada bende epey etkilendim sanırım. göz çukurlarım iyice yanmaya başladı. yutkunamıyordum. beynimi zikim. millet tatil arar ben kendi kendime zorla kaşındım.neyse indim otobüsten levent'teki işlerimi hallettim. bu ders sana yeter dedim kendi kendime. ofise dönmeliydim ama bu sefer taksiyi tercih ettim. taksi şoförüne gideceğim yeri söyledim. o zaten durumun farkında, uygun güzergahlardan götürdü bizi ancak şansıma tüküreyim, ofisin bulunduğu bina önünde taksiden ineyim derken, bir gurup haldur huldur aşağı koşturmaya başladı peşinden biber gazı adrese havale tabi. heralde bina girişine kadar nefes tutma rekorumu yenilemişimdir. solunumdan fazla darbe almadım bu sayede ancak, gözlerim ne haldedir kimbilir. mk hala yanıyorum.
güncel Önemli Başlıklar