bugün

-siz neye gülüyorsunuz? komik birşey varsa söyleyin bizde gülelim.
-bu saatten itibaren herkes birbiriyle küssün.birbirinize sırtınızı dönün.(sınavda)
-git geç kağıdı al.
-biz sizin yaşınızdayken... diye başlayan cümleler.
-siz evinizde de mi böylesiniz...
-ben öğrenciyken hiç kopya çekmedim..
-biz de geçtik o sıralardan bana yutturamazsınız... ve daha nicesi...
-oğlum sen neden yazmıyorsun?
+hocam kalemim diğer ceketimin cebinde kalmış, sabah caketi değiştirince, unutmuşum...
-peh peh kalemini evde unutmuşmuş, ne biçim öğrencisiniz siz ya...
+hocam tenefüste gider alırım bi tane.
-çık lan dersten, çık çabuk, gözüm görmesin seni, bir de cevap veriyor, utanmaz herif...
Bir din kültürü dersinde din kültürü öğretmeni duaları dinlemeyip şakalaşıyoruz diye bize ''oğlum siz putperest misiniz?Bunu anca putperestler yapar''demişti.*
sırf size bişeyler öğretebilmek için burdayım. kendim için yapmıyorum bu işi.
öğretmene 'bi siktir git' diyecek denli yüzeyselleşen hayırsız ve edepsizlerin 'sarf' ettiği cümle...
hoca: bunun tanjantını alırsak...
öğrenci kitlesi: hocam biz bunu bilmiyoruz.(konuyu kastederek)
hoca: o zaman hatırlayın. *
-çalıştın mı bakiyim sözlüye?
-hocam, sözlükteydim ben. *
-otur! sıfır!
-bsg
hoca erkektir. pantolonunun tam malum yerinde, biraz o fermuar filan var ya oralarda tebeşir izleri vardır. * sınıf durup durup kopar. hoca sorar:

-arkadaşlar komik bişe varsa söleyin de hep beraber gülelim.
+gerek yok hocam biz zaten hep beraber gülüyoruz siz sınıftan sayılmazsınız der ve sınıf o anda zaten kopmaktadır daha da bir kopar herkes.

sonunda hocanın ısrarlarına dayanamayan öğrenci ahalisi hocaya pantolonunuz hocam fermuarınız hocam derler ve tam malum yerdeki tebeşir izini gören hoca tahtaya yüzünü dönüp orayı temizler. çok utanmıştır. *

tavsiye: tebeşirli ellerle oranızı buranızı ellemeyin len! *
lise son öğrencisine sınav kağıtlarını dağıttıktan sonra sınav kurallarını tek tek söyleyen ve uyulmadığı taktirde neler olacağını belirten öğretmenlerdir. nitekim o öğrenciler hayatlarının yarısından çoğunu okullarda ve sınavlarda geçirmişlerdir fazla söze gerek yoktur.
Günde en az 300 soru çözmeniz lazım derlerdi seneler önce öss hayatımızdayken. Bu cevabı da hakederlerdi.
(bkz: sana ailen boyle mi terbiye verdi)
ben yapamazmıyım ? halbuki anlatır anlatır giderim oooohhhh ne güzel ama... onun için dersi derste öğrenin. ( eee ne diyosun yani?).
ingilizce dersinde geçen olay :
arkadaşla hararetli bir şekilde konuşulmaktadır, sınıf sessizleşmiştir
hoca : coffee or tea?
ben : coffee please
hoca : (dumur) can you go out? *
hoca: bıdı bıdı da bıdı da bıdı...o zamağnnn böylece hede hödö olur
birisi: iyi de hocam bu böle olursa hede böle olmaz mı
hoca: (error) eeeeeee.. e evet ben zaten sizi denemek için yapmıştım.
hepsi: peki.
lise yıllarımda bir din öğretmeninin sınıftaki öğrencilere sıranın üstünde namaz kıldırması sonucu tarafımca söylenmiş bir sözdür.
+ kaç kere söyliyecem arkadaşlar sessiz olun birazcık, uyardım kaç kere hala konuşuyor şuna bak..
- kim hocam..
+ o kendini biliyor.

--------------------------

+ emre sen kantine git bana bir meyve suyu al bakalım,
- peki hocam..
x : hocam bende emreyle gidebilir miyim..
+ o nedenmiş..
x : öyle hocam..
+ emre camdan atlasa sende mi atlayacaksın evladım.
(bkz: çık dışarı)
(bkz: bsg hakkaten ya)
-o kulaktaki küpe çıkacak!
-bu çorabı, gömleği, kazağı, ayakkabıyı vs. giymek yasak. okuldasın hatırlatırım.
ve son bir enstantane olarak
- dingonun ahırı mı evladım burası?

(bkz: öğrencilik yılları)
küçük harflerle konuşun.
+:hoca -:sınıf

+does you understand i ?
-ohara ayı.
(bkz: almanya yenilince biz de yenilmis sayildik)
"zaten senin duruşun 70 puan"
herhangi bir belge ile belirtilmemesine karsin 3. haftada projenin verildigini belirten bolum baskaninin, kendisinden proje ile ilgili dokuman istendiginde kurdugu "onumuzdeki gunlerde gerekli dokumantasyonlari upload edicem" tumcesi, ve bunu duzenli olarak 9. haftaya kadar tekrarlamasi. yetmemis gibi 9. haftanin ortasinda dokumantasyonu dagitip "zaten bu projeyi hic kimse tam olarak yapamayacak" demesi uzerine de 10. haftayi son teslim tarihi ilan edip kurdugu "zaten haftalarca zamaniniz vardi, bitirmissinizdir her halde" tumcesidir.
''neye gülüyorsun, söyle de beraber gülelim''
-kahve mi burası?
güncel Önemli Başlıklar