bugün

Fizik. Fizik dünya'nın temelidir.
insanlara "hayır" diyebilme kursu.
Tabi önce kendim eğitimini almak zorundayım.
(bkz: scuba diving)
(bkz: cryptocurrency mining)
Prenseslik kursu tabiiki,bu prenseslikle ne kursu açıcam başka?
guran gursu. aaa çoğayıp.
belli bir yaş grubunu hedef alan bilim evi açardım. böyle minnak çocukları alır çeşitli konularda anlayabilecekleri formatlarda deneyler yaptırır, bilimin güzel yönünü gösterip sevdirmeye çalışırdım.
mesela laboratuvarın biri kimyaya ait olurdu. çabuk sonuç veren deneyler yaptırırdım. atıyorum suyun hidrolizini gösterirdim çocuklara. h2o diyorlar da bu nasıl oluyormuş mantıklarına oturturlardı. her şeyin bir dengesinin ve mantığının olduğunu anlarlardı.
bir başka laboratuvar astronomiye ait olurdu. orada basit uzay gözlemlemeleri için düzenekler kurardım. zaten mars görevi, uluslararası uzay istasyonu derken epey verimli olurdu diye düşünüyorum.
biyoloji laboratuvarı da olurdu tabii. orada da börtüden böcekten preparatlar hazırlatır ufak gözlemler yaptırıp deney protokolleri oluştururdum.

bu bilim evi için önce gidip tübitaktan ve vakıf üniversitelerinden destek isterdim. kosgeb'e başvurur ufak da olsa bir sermaye koparmaya çalışırdım. mesela hocalarla görüşüp bilim günleri, etkinlikler vs. düzenlerdim. yüksek lisans ve doktora öğrencilerinden gelip arada sırada gönüllü deneyler yaptırmalarını rica ederdim. ne mutlu bana ki sahip olduğum en sağlam çevre akademik çevre.

kabaca böyle. çok detaylandıramadım şimdi. bir gün deneylerimin çıkmadığı üzücü bir zamanda eve dönerken metroda düşündüm bu bilim evi olayını. hayata geçireceğim ama belki çok sonra. fikirlerinin temellerini attım kafaya şimdilik.

siz de çoluğunuzu çocuğunuzu alıp gelirsiniz.
ingilizce açardım. en iyi olduğum konu.
ideolojilerden arınma kursu.
kodlama ve programlama.
Yazılım dönemi yaşıyoruz, her türlü dönemi zaten 2 dönem geriden gelerek takip ediyoruz.
Bari şuna bi el atabilseydik.
maddi kazanç kaygısı gütmüyor olsaydım zarafet kursu açardım. şu an ülkemiz insanlarının en çok ihtiyacı olan şey bu bence.
edit: nezaket-zarafet ne farkeder ikisinden biri işte aq.
Pole dance kursu.

(bkz: nays cab hany)
divan şiiri kursu açardım. motiflerini, kurallarını, içeriğini anlatabilmek ve insanlara sevdirebilmek için.
dert dinleme kursu çok işlerine yarayabilir.
yazılım.
Kesinlikle (bkz: Din kursu) Uydur uydur geç Mal çok olduktan sonra *
matematik kursu. öyle liseli falan giremez. lise bitecek, üniversite sınavı başarılamayacak, sadece ikinci ve daha fazla kez sınava hazırlananlar gelebilecek. her konunun bir sınıfı olacak. isteyen, konu başlangıç tarihi itibari ile eksiği olan konunun sınıfına girecek, eksiğini kapatacak. bütün konuları tekrar yığmak suretiyle beyin hantallaşmasına son.
insanlarla iletişimi koparma kursu. Bu konuda yavaş yavaş uzmanlaşma yoluna gidiyorum, varsın usta öğretici ünvanım olmasın.
Kafaya sıkma kursu güzel olabilir. insanlık tarihinin en yararlı kursu olur muhtemelen.
Uyku nedir ? Nasıl gelir ? Ne işe yarar ?
Türk dizilerine özellikle yaz dizilerine tahammül kursu acardim.
yabancı dil kursu açardım fakat bildiğimiz yabancı dil kursu değil, her yönü ile özgün fikirlere sahip, vizyonu daima en iyi olmak olan bir kurs, belli bir süre Türkiye içinde belli bir süre Türkiye dışında hizmet verecek bu kurs'un çok başarılı olabileceği inancındayım.
Hayatta kalma kursu.

Doğa ile baş başa.

Saygılar sunuyorum azizim...
Seks kursu açardım. Türk kızlarına seve seve öğretmenlik yapardım.

Beybi!
Eleştirel düşünme kursu açardım.
Var olan eğitim sisteminin eleştirel yaklaşımı desteklediğini düşünmüyorum.
Daha eleştirel insanlarla hayat tarzımız değişebilir.
Empati kursu açardım. Kar amacı yok. Memlekete fayda olsun.