bugün

özellikle her pazar günü uyandığımda aklımdan geçirdiğim ilk cümle.
Qafir beyanı.
dedikten sonra çok geçmeden icmeye başlanır.
şu an itibariyle dün gece final yaptığıma karar verdim. içkiyi bıraktım, bir daha içmiycem!

not: başlığı da ben açmışım zaten.
Hayatımda hiç demediğim ve asla demeyeceğim bir sözdür.
en çok tutulmayan sözlerden biridir.

çok içilen her sabahın akşamında uyanırken ve uyandıktan 6-7 saat sonrasına kadar düşünülen ve söylenen sözdür. lakin bunu söyleyip bir daha içmiycem diyen kisi sayısı 10.000 de 1 i geçmez.
ben de hep içmeyecem derim hem sigaraya hem alkole. nasıl oluosa kandırıo şerefsiz sigara ve alkol. neyse pazartesi gününden itibaren içmicem aq
bunu diyen kişi, yaptığı rezilliklerin derecesini bilmediği için büyük ihtimal eve hapis bir gün geçirir.
ayyaş arkadaşlar tarafından sayısız defa duyulan söylem.

ertesi gün yine.

görsel
sözünde durmak insana asalet katar...
şu an uyandığım gibi verdigim kesin ama çok kesin karar. o kadar parayı nasıl harcadım acaba...
(bkz: içti).
Ben de bu fikirdeyim cumartesi icmelerinin sabahı çok berbat. Bir daha icmemeyi düşünüyorum.
bi daha içmiycem, çok kesin karar. içkiyi bıraktım.
evet, net ve kesin kararım. başım çatlıyor ve bi daha içmiycem.
bu cümleyi hep sarhoşken kurmuşumdur. o yüzden alkollüyken ciddiye almıyorum kendimi. ayıkken söylesem tamam, ama değilken söylüyorum.
vakti kıymetli insan, öz saygısı olan insan bunu yapmaz zaten. kendisini kusan, saçmalayan bir canlı haline getirmekten, çevresindekilerin gözünde küçülmekten, çoluğunun çocuğunun saygısını kaybetmekten bir insan nasıl keyif alabilir. bide bunu çağdaşlık modernlik sosyal icicilik adı altinda meşrulaştırmaya çalışmak... özrü kabahatinden büyük sözü buraya cuk oturuyor.

bakın daha muslumanlar için haramlik konusuna girmedim bile.

edit; bir örnekle taçlandırmak istedim.
bulunduğu cevrede gayet saygı gören bir komşumuzu, kaldırımda yatarken görmüş mahalleli. yani burhan amca değer miydi? bak öldün yillaaar sonra bile hala anlatiyolar rezilliklerini. içip içip kendini kaybetmeni.
küçükken, beyaz renkli antibiyotik şuruplarına karşı gösterdiğim direnç cümlesidir. "bu son anne, bi daha içmiycem"
başım çatlarken yazıyorum, içkiyi kesin bıraktım bi daha içmiycem.
Yarım sise tekila icip bas dönmesinden dolayı uyuyamayıp soyledigim ilk cumle.
genelde klozete kusarken söylenen söz öbeği. 15 yıl önce diyodum ben bunu. artık ne kusabiliyor ne de sızabiliyorum.

biliyorsunuz içki tüm kötülüklerin anası.

ana gibi yaar olmadığına göre? babasını sikn gitsin.
Sarhoş geçen bir gecenin ya da günün ardından herkesin kendine verdiği ama ancak 1 gün tutabildiği söz.

He canım he içmeycen.
Eskiden içerken her kırmızı şarap sonrası diyordum AMK. Gece uyutmuyodu ne boktan bı ickiydi... Ya da bana dokunuyordu ....
şu an vermiş olduğum kesin ama çok kesin ötesi muteşem süper karardır. başım çatlıyor ve net bir karar aldım, bi daha içmiycem.
Sigara içiyorsanız bok için.