bugün

siyah beyaz renklere gönlünü vermektir. ama nasıl? bir klişe olarak mı?
yok yok.. vallahi de öyle değil.

siyah ve beyaz'ı bir sinama sahnesi gibi düşünürüm bazen. neler gelir, neler geçer o sahneden.. beyazdan girerim ve izlemeye başlarım. bittiğinde, ruhum siyah dolu taşan bir erdemle çıkar dışarıya. beyaz akıl siyah vicdan olur, taşarım. binbir renkli duyguları derlerim siyah beyaz sinama çerçevesinde. anılar anıları kovalar.. beşiktaş'ı beşiktaş yapan, en güzel değerlerle çekilen bir klasik sinama gibidir modası hiç geçmeyen...aşk, samimiyet, gönülden bağımlılık, mütavazılık, vatan sevgisi, atatürk sevgisi, centilmenlik, duyarlı taraftar gurubu, haksızlıklara karşı dik duruş, iyi olan rakibi alkışlama büyüklüğü..etc... iyi günde kötü günde hep izlenir ve izlenecek.

hani demiş ya şair:
"bütün renkler aynı hızla kirleniyordu
birinciliği beyaza verdiler" diye;

inan sevgili dostum bu dizelerin tek istisnası var. o da beşiktaş'ın beyazı..o beşiktaş beyazı hiç ama hiç kirlenmiyor ve kirlenmeyecek.
gururluyum.
herhangi bir takımlı olmaktan gurur duymak icin ilk önce gurur nedir onu bir tartısmak gerekir...
(bkz: övünmekte çok haklıyız beşiktaşlıyız)
http://www.youtube.com/watch?v=6ASgaT4pF8E
http://www.youtube.com/watch?v=g0ZXZTUNPSs

böyle besteler yapmamış olmaktan dolayı şükretmek ve gurur duymak demektir.

(bkz: bir derdim var bin dermana değişmem asla)
(bkz: gücüne güç katmaya geldik)
(bkz: haydi kalk ayağa yürü güneşe)

(bkz: biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bunlar)
rekabet anlaminda fenerbahce ve galatasaray hep gerisinde kalmis, arka planda yasamaya alismislara ait bir eylemdir.

not: eksilemeden once dusunun lan oylesiniz iste.
sevinmek için sevmemek demektir.
(bkz: çok sevdik be abi)
formanda ter olmaya geldik demektir.
(bkz: sevinmek için sevmedik biz seni)

(bkz: bir umudum sensin anlıyor musun)

(bkz: hayat yaşanmıyor ki senle olmadan)
güzel bir şeydir. her taraftar takımıyla gurur duyar.
galatasaraylıyım, askerliği istanbul beşiktaşta yaptım, çarşı iznimin birinde, beşiktaş taraftarı fener maçı öncesi malum içiyorlar Kazanda, benim asker olduğumu anladılar sırtlayıp 'en büyük asker bizim asker' diye bağırmaya başladılar. O gün bugündür beşiktaş tarafarı'nın dünyanın en büyük taraftarı olduğunu anladım.
beşiktaşım benim biricik sevgilim söyle senden başka kimim var benim amaaan canım ciğerim sekerparem tospaam benim oyş.
siyah dediğimizde, ferdinand, amokachi, pascal, ve fernandes efsanesini, beyaz dediğimizde, baba hakkı, yusuf tunaoğlu, rıza çalımbay, metin, ali, feyyaz, sergen, şifo memet efsanesini hatırlamak demektir.
her daim yaptığım eylemdir.
amaçsızlıktır. ben beşiktaşlı olsaydım insan içine çıkamazdım.
Beşiktaşlı olmaktan gurur duysam da asıl gurur duyduğum nokta kendini büyük sanan ama hakemsiz bir sik yiyemeyen diğer takımları tutmadığım içindir. iyi ki ben küçükken bir galatasaraylı ya da fenerbahçeli gelip benim aklımı çelmemiş. Bu ülkedeki en onurlu ve kazandığı her şampiyonluk diğerlerinin aksine anasının helal sütü gibi ak olan takımıdır Beşiktaş.
keriz olmaktır. nefesi kokan adamın futbol şirketini zengin etmek için para harcaması net kerizliktir.
herkesin tuttuğu takım karakterini yansıtır bi nevi.

kimi orospu çocuğudur kimi piç. bizde bunlara yol gösteren şeref ve haysiyetin ne olduğunu gösterenleriz.