bugün

2007 2008 sezonunu iyi bir şekilde bitiremeyecegi anlaşılan beşiktaş JK'nin şimdiden transfer çalışmalarına baslamasıdır. gelecek sene beşiktaş'da forma giymek istemeyen oyuncular da şimdiden kulüp bakmaya başladı.

1 nisan 2008 tarihli milliyet gazetesi internet sayfasındaki bir habere göre;

--spoiler--
Büyük umutlarla geldiği Beşiktaşta beklediği havayı bulamayan eduardo Cisse sezon sonunda takımdan ayrılmak istiyor. Fransız oyuncunun başta Marsilya olmak üzere Paris Saint Germain ile flört ettiği ve menajeri vasıtasıyla cazip teklifler aldığı öğrenildi.

istenilen performansı bir türlü sergileyemeyen ve sakatlığı nedeniyle de eski gücünden uzak olan Cisse'nin, genel sekreter Kenan Öner ve asbaşkan Ertunç Soğancıoğlu'yla görüşmek için randevu istediği belirtildi. Cisse, sezon sonunda ayrılmak için bonservis ücretinin belirlenmesini talep edecek.

Beşiktaş'ta mutlu olduğunu, taraftarla bir sorununun bulunmadığını belirten Cisse, "Takım içinde sorun yaşamıyorum. Buradaki ilgi ailemi ve beni de sevindiriyor. Ancak, menajerimden gelen teklife de sevinmediğimi söyleyemem. Beşiktaş'ın menfaatleri için uygun bir transferse bunu yaparım. Seve seve ülkeme giderim. Beşiktaş'tan aldığım parayı hakedememenin üzüntüsünü yaşıyorum" diye konuştu.
--spoiler--

yine aynı gazetedeki daha önceki haberlere göre de ricardinho ve rogerio da silva bobo da cazip transfer teklifleri aldıklarından sezon sonunun gelmesini bekliyorlar.

ricardinho, brezilyalı futbol kulüplerinden teklif aldıgından bırakın besiktaşta oynamayı, bir an önce terketmek için elinden geleni yapmaktadır.

keza bobo da yurtdışı özellikle fransa kulüplerindne gelen transfer teklifleri yüzünden sırf sezon sonuna sakat girmemek için kırmızı kart görecek kadar dikkatsizdir. bu kendisi için oynamamanın en emin yoludur. dikkat edilirse sezonun 2. yarsıdan beri beşiktaş'da kendini göstermemektedir.

(#3213376)nolu entry'mde de bahsettiğim gibi matias emilio delgado sezon sonu ayrılmak isteyen futbolculardan birisidir. ancak tilki misali belli etmemektedir.
şimdiden gelecek sezon için transfer çalısmalarına başlayan beşiktaş'ın ilk hedeflerinden birinin milan jovanovic oldugu bildirildi.
--spoiler--
Geçtiğimiz hafta Belçika'ya giderek Standard Liege ile Mons arasında oynanan karşılaşmada Milan Jovanovic'i izleyen ertugrul saglam, yeni sezon için kasetlerden veya sadece bir kere tribünden izleyerek kesinlikle oyuncu almayacaklarını kaydederek "Milan'ı daha bir kez izledim. Bu oyuncu hakkında seyretmeden önce olumlu şeyler duymuştum. Bu nedenle kendisini Belçika'ya giderek izlemeyi tercih ettim. ilk izlenim olarak ben de iyi fikirler bıraktı. Aynı zamanda yaşı çok ilerlemiş bir oyuncu da değil" dedi.
Belçika Ligi'nde liderlik koltuğunda turan Standard Liege ile 2010 yılına kadar sözleşmesi bulunan ve bonservis bedeli yaklaşık 5 milyon euro olan 26 yaşında ve 1.83 boyundaki Sırp futbolcunun hem Ertuğrul Sağlam hem de yardımcı ve altyapı antrenörleri tarafından sezon sonuna kadar takip edileceği ve 3-4 kez daha izlenecegi bildirildi.
--spoiler--
02.04.2008 tarihli milliyet gazetesinden alıntı.
bu sezon icin yapılması gereken en büyük hazırlık, şüphesiz baskan demirören' in bonservisinin eline verilip takımdan yollanması olacaktır.
105 yıllık kulübü tarihinde hic bu kadar rezil eden olmamıştı.
(bkz: unu eleyip eleği asmak)
beşiktas'ın yeni sezon için yapacagı transferlerdir.

fotomacın verdigi habere göre Ertuğrul Sağlam'ın Ümit Milli Takım'dayken izlediği Ceyhun Gülselam ile Mevlüt Erdinç için harekete geçen Beşiktaş'a iki genç yıldızdan da olumlu yanıt geldi. Underachting ve Sochaux'dan olumlu yanıt alan Kara Kartallar Gurbetçileri sezon sonunda resmen Kartal yuvasına katacak..

eduardo cisse ise eve dönüş için gün sayıyor. özellikle marsilya kulubü ısrarcı oldugu haberlerde yer almaktadır.
transfer politikasının menajerlik oyunlarından alınan bilgilere dayandığını düşündüğüm bjk yönetiminin başlamış olan hazırlıklarıdır.Michal Kadlec isimli çek bir stoperle anlaşmışlar.
http://www.haberturk.com/...cat=170&dt=2008/04/08
gecen sene sezon sonunu bile gormeden yapilmaya baslanan transfer dedikodularidir.

yıldırım demirören yonetiminin ne kadar aciz oldugunu gostermekle kalmamis bunu bilmem kacinci kez tekrar etmesine vesile olmustur.

teknik direktor ertuğrul sağlam ile baslanmis yabanci transfer olarak anthony seric, tomas zapotocny alinmistir.

simdi ise ne kadar beceriksizce bir hazirlik yapildigini ispatlarcasina teknik direktor degisikligi ve sezonun ayrisinda transfer dedikodulari baslamistir.
(bkz: yıldırım demirören başkanlığında beşiktaş)