bugün

bir süredir hissetmekte olduğum durum,
uzun bir kompozisyon yazmaktansa maddeler halinde özet geçiyorum sözlük.

1.bjk-bursa maçı için uçakla gidip geldim, istanbulda 2 saat gezemeden sağı solu sırf maç için geldim,
maç sonu seviç çığlıklarımda kafamı düştü -lan artık bizim derbilerimiz bursa olmuş amk!
fener maçı olsa gitmezdim.

2. arkadaş bu gözler tüpçüden daha itici olabilen başganı bile gördü ya sözün bittiği yerdeyim, akşam diskoda 40 küsür yaşında ki adamın stadda verilen partide tuhaf danslarını izliyoruz ertesi gün umre türbe vs fotoğraflarını,
hiçbir şekilde suçunu kabullenmeyen akp gibi iyi yaptığı şeylerde hep eyvallah çeken kötü yaptığında ise dış mihrak paralel gezici ülkemizi karıştıran vs zırvalayan yapıda bir başgan, sana çık çarşıya sahip çık diyen yok ama siyaset yapmayın demek ikiyüzlülüğünün en belirgin örneği, tek tek saydırtmayın bana en kötüsü tapelerde sana ana avrat küfür eden adamlara duruş sergilemek yerine yaranmaya çalışmak! la hadi tayyibi anlarım da diğerleri nedir ula? rızaya da yanında locada yemek ısmarla artık, bi duruşumuz vardı 3.büyüklükten sonra onunda içine ettin haciz ve rıza ile.
bitmedi,
geçen hafta halis muhlis 3 puanın çalınmış aynısı fenere yapılda ortalığın inleyeceği durumda sen gittin futbolcuları suçladın!
arkadaş ben mi dedim mustafa bokdemeke 1.7 milyon euro ver diye, sen q7 yi postalarken?
ben mi dedim korner bile kullanamayan sosayı al, fernandese siktir çek diye takım orta açamıyor amk duran top sıfır!
ulan en kötüsü almediayı özlettiniz adam yeteneksiz ama işine bakardı, bizim baaa namazla niyazla meşgul arkadaş müslüman ülkede müslümanlık satıyor millete, yakında sen niye camiye gelmiyon müslüman değilmiyiz diye tweet atacak bana.

taraftarınıza gelince ya başka bir müslüman ülkede varsa bilgilendirin, gol atınca tekbir getiren ortada hiçbir şey yok şehütler ölmez diye bağıran var mı stad da? ulan millet bi ara heryer taksim diyince bıg bıg siyaset öttünüz hatta sansürledi ligtv. hayırdır kardeş haçlı seferleri var da bizim mi haberimiz yok?

son olarak, yahu arkadaş dünyanın en ahlaksız iki külübü var adları hepimizin malumu, yahu 3.büyük olmayı bile neredeyse hepimiz kabullendik, şeref meref sebadan sonra içine etti yöneticileri 2-2 biten maçta başımıza at musallat oldu, sahiden nasıl becerdiniz lan bu kadar kısa sürede itici bir takım olmayı?

barda vurulan öncesinde yine silahla vukuatı olan en iyi oyuncumuz,
ucuz milliyetçilik sıçan tutarlı bir şekilde maçlarda da sıçan laz kaptanımız,
en koyu dinciden bile itici gelebilcek şekilde müslümanlığın bokunu çıkaran adam golcümüz.
mustafa pektemek gibi hayatta var olma amacını merak ettiğim adam fedakar adam gibi adam (!) topçumuz.
75. dakikaya kadar oyuncu değiştirmemeye yemin etmiş maçın kırılma anlarında iki yıldır tek bir hamle/tepki gösteremeyen adam teknik direktörümüz,
(kendim solcuyum ama bu adam hakiketen eski doğu bloku ülkeleri gibi sabit fikirli.)
akp yancısı batılı görünümlü, taraftarına oyuncusana sahip çıkmayan ama rızaya sahip çıkan! bir adam başganımız. (buda aynı liberaller gibi amk)

vallahi tebrikler, futboldan zaten soğudum da aşık olduğum takımdan da beni soğutmayı nasıl becerdiniz?

edit. oha çok uzun oldu lan okuyanı siksinler swh.

edit2. q7 li takıma da kızgınım ama heyecan verirdi zevk alırdım izlemekten! şimdi şampiyon olsak bile sikime kadar amk, nfl nba filan bin kat zevklidir şu ülkedeki boktan ligden.
yakında futbol seyiricisinin yok olmasınıda beraberinde getirecek durum,
ordaki beşiktaşı kaldırın, tüm türk futbol takımlarını tek tek koyun. hepsi aynı bokun laciverti yöneticisiyle nefretiyle şikesiyle ahlaksızlığıyla.

neyse ki fb ülker ve efes sayesinde iyiden iyiye dünyanın en iyilerini eze eze yenen basketbol ülkesi haline geliyoruz. basket maçlarının doluluk oranı ve atmosferi muazzam. futbol seyircisinden, basketbolu gerek kültürü gerekse oyuna müdahale anlamında tam bir basket taraftarına evrilen fb ülkerden allah razı olsun ne diyim.
şampiyonlar ligini bile izlemedim ama şu veseliy denen adamı izledim arkadaş!

çifte şampiyon basketbol takımımızı dağıtanlarında ta amk burdan!
bjk başkanları biraz dikkat etmelidir hayatına ve duruşuna, hele süleyman seba gibi bir örnek varken önlerinde.

çarşı kucağa almaya da kucağa oturmaya da karşı!!!