bugün

sorunlu ilişkilerde genel olarak kızların sormaya bayıldığı sorudur. " ne olcak orhan bu ilişki, nedir durumumuz, benle yatıp kalkıp beni bırakacak mısın ? " tadında harika bi sorudur, adamı evliliğe iknanın altın adımıdır.

edit: yuh başlık bana kakalanmış, allah belanızı versin beş yıl sonra bana ne, kendi götümü zor topluyorum ben.
daha yarınımızı tahmin edemezken 5 yılı düşünmek ürkütücü olur.
elbet bir yerlerde olacağız.
entrynin başlığı tanımladığı noktada, güveniyorum bu gençliğe.
içinde bulunduğun durum sıkıntılıysa eğer bir umut olumlu bişeyler düşünmek için sorduğumuz nacizane sorudur.
ben daha bilmiyorum nerede olucağımı nasıl çoğuluğunu düşünüp söyleyebilirim?staj yapıyorum,hayatımda ilk defa iş hayatında böyle uzun süre bulunuyorum.biliyorum "bu daha ne ki?neler görüceksin?nasıl çalışıp neler yapıcaksın?tabi önce iş bulacak mısın?" gibi laflar hep önüme gelicek.ama bakıyorum da hayallerimde işten sonra gezip eğlenirim,gece hayatımı da yaşarım sabah işime de bakarım modum vardı bende hep.gerçek böyle değilmiş geç anladım.bu emeğin,yorgunluğun karşılığını maddi anlamda alabiliyor muyuz?Hayır.
Hayat,geçim derdi tamam bir yerde var da e peki hayaller!refah yaşam,standartları gelişmiş eğitim ve iş hayatı,dünya ve dünyada görülecek yerler,tüm güzellikler,düzelmiş siyasi dengeler vb. bunlar hayal mi kalacak hep?güzel bir hayatımız olamayacak mı?bağlı kaldığımız inançlar,ilkeler bir bir çürütülmeye çalışırken geleceğe umutlu bakmak biraz yapmacık değil mi?kendini kandırmak değil mi?
ben nedense korkuyorum,çok mu ergen oldu sözlük?
uludağsözlük 1.nesil yazarların cenazesinde.
kariyer günlerinin olmazsa olmaz salak sorularından bir tanesi. 5 sene sonra kendini nerde görüyorsun? soruya bak amk benzincide pompacılık yaparken görüyorum kendimi sanane be ulan, gecen sene katıldıgım bi seminerde aklı sıra kurnaz tavırlarıyla ortalarda salınan bir cıtır ablamız sadece ayni sirkette calıstıgımızdan ötürü 5 yıl sonra nerede olacagız acaba diye bana bir soru sordu. görsen sanki %51 sirket sahibi hatun cevabım aynen su oldu valla tatlım 5 sene sonra sen cıtır bir kız olmayacaksın ve bu yüzdende biyerde olamayacağız. Hayır baslıgı atanın bes sene sonrada cıtırım ben iddiası varsa problem yok benim icin hani.
güncel Önemli Başlıklar