bugün

Komşumuzun, çocuğuna aldığı hediye. Aslında ne kadar salaklık yaptıklarını bilmiyorlar. Beş yaşındaki çocuk bile bu devirde teknoloji kölesi oldu efenim.
çok görmemek lazım efendim 13 yaşındaki çocuğa tekne alanı da gördük.
Tableti yutması zor olur el kadar çocuğun, şurup almasını öneririm.
eğer internette alırlarsa 5 yaşındaki çocuğunu google play'e salan aile olacaktır.
(bkz: anlayamazsınız)
Çocukları bu dünyadan soyutlaştıran aileler. Çok yazık.
cahilliktir. Bu toplumun en buyuk sorunu maalesef. cocuk yetistirmeyi bilmiyorlar. onu alacagina cocugun zekasini gelistirmeye yarayan sosyal aktiviteler belirle, satranc oynat kitap okut....
Kavrayış ailesi kafasında insan topluluğu. Birbirinden aptal ve doyumsuz nesil yetiştirecek ailedir. Uzak dursunlardır dünyadan. Mars'ta hayat falan bulunmadı mı ya burdan sıkılıp gitseler toptan.
Çocuk bakmaktan aciz ailedir. Çocukla ilgilenecek vakitleri yoksa yapmamalılar.hemen eline bir tablet veriyorlar çocuk şımarmaya başlayınca. Cehalet aç bir masal oku şu çocuğa .
akıllı bir şeyler alarak çocuğunu zamanla aptallaştıracak ailedir. tabletle nasıl da güzel oynuyor uslu uslu duruyor diye de sevinirler bu salaklar. ama bilmezler o tablet yüzünden o çocuğun nasıl tembelleşeceğini ve zekasının gelişmeyeceğini. ilerde güzel işler başaracak, insanlara faydalı olacak bir birey yetiştirmek yerine robot yetiştireceklerini en kısa zamanda görürler umarım.
yaratıcılıktan uzak asosyal bir evlada sahip olmanın ilk adımıdır 21. yüzyılın sorunudur.
top oynamak ip atlamak saklanbaç yakalamaca 90larla son buldu ne oldu teknoloji çağı patladı.
oyun bağımlısı çocuklar arkadaşlıktan yaratıcılıktan yaralanmaktan kirlenmekten uzak betonlar arasında yetişiyor.
robotlaştırılıyor.
aileler bunu çocuklarına kolaya kaçtıkları için yapıyor herdaim peşinde olmalarındansa göz önünde eline istedikleri herşeyi veren saatlerce gözü ekrandan ayrılmayan çocuklar kolaylık onlar için .
bilmiyorlar ki bunun ceremesini çok çekecekler.
sonra o çocuk büyüyecek bilgisayarı en son çıkan lüks akıllı telefonu talep edecek çünkü buna siz alıştırıyorsunuz.
eğer alınmazsa sahip olmazsa kendisini eksik ve geri kalmış hissedecek.
atılganlıktan uzak tuttuğunu parçalayan bir birey olamayacak. kapitalizme kurban gidecek arabası iyi kıyafetleri marka telefonu on numara olunca adam oldum sanacak o çocuk .
çünkü ailesi bunun tohumlarını çocuklutan atıyor.
insanlıktan iletişimden empatiden acıdan sosyallikten yaratıcılıktan uzatk bir çocuk olacak sadece paraya değer veren.
bakıcı tutmak yerine çocuğa oyalansın diye tablet alan kesime eklenmişlerdir. çocuğumuzu nasıl daha asosyal yaparız diye çok düşünmüşler heralde.
tekne almakdan daha iyidir. Ama genede alınması bence saçmadır bu yaşıma geldi yazın çalışıp didinip biriktirip para ile ilk telefonumu kendim aldım. çocukluk hevesi normaldir ama aşırıya kaçılmamalıdır.
18 yaşında araba alacak olan ailedir.
sonra o çocuk hiçbir şeyden zevk alamayacak tabi, uyuşturucu da kaçınılmaz son.
ben bu filmi çok gördüm be.
2,5 yaşındaki çocuk aşı ve iğne vurulmalarında çok ağlıyor diye tablet sözü verilip sonrada sözümüzü yerine getirelim diye alınmış çocuk bile varken bu çocuğa geç kalınmıştır.
yaptıkları yanlışı çocuk 18 yaşına gelip asosyal bir gerizekalı olduğunda iyice anlayacak ailedir.

birde övünürler "her imkanımız var" diye. e sizin beyniniz yok.
7 yaşında okulunda tablet dağıtılacağından ön eğitim olmaktadır.
Üstünden yük atan sorumsuz ailedir. Bol bol sevişebilirler artık çocuk oyunlara gömülmüşken.
Zengin ailenin cocuğuna aldığı oyuncaktır.
en geç 1 hafta sonra tablet çöp olacaktır. Kardeşimede almışlardı 2. gün ekranı kırıldı. Bende heves yaptıydım illa kardeşim sıkılacak o zamanda ben kullanırım falan diye.
Şımartılan yeni nesildir.
Savunmaları ise 'teknoloji devrindeyiz şekerim' olur.
tekne alani gordukten sonra bu pek onemli degil.
afedersin de mal ailedir.
özentilikten başka bir şey değildir. '' bakın ben çocuğumdan hiçbir şey esirgemiyorum'' diye bağırdığını sanır o aile ama çocuğu düşünen var mı peki?
çocuğumun hiçbir şeyini eksik etmem diye övünüp hayatlarının yanlışını yapan ailelerdir.
güncel Önemli Başlıklar