bugün

evlenilesi biri bence ahahahah.
Din ve müzik işlerini ayıran gençtir.
demirci ustasına 20x80 boyutunda bir sac kestirerek seccade yapan gençtir.

namazdan sonra ''haleyyaahh'' diye coşmayaydı iyiydi.
sevaba girer.
sapla samanı, akla karayı ayırt edebilen insandır.
(bkz: beni tanıdılar sen kaç)
saygı duyulması gereken gençtir.
alkol teklif eden arkadaşlarına "hayır" deyince "neden? metal dinliyorsun ama" karşılığını alan gençtir.

niye, metal dinlemek haram mı?

(bkz: helal ve haramı ayırt edemeyen gençlik)
(bkz: beyine oksijen gitmemesi)
allah kabul etsin, delikanlı metalcidir..
inancını,tarzını birbirine karıştırmayan insandır helal olsun'dur. metal ilahiler de fena olmaz belki.*
(bkz: full metal tesbih)
(bkz: beş vakit namaz kılan yeşilaycı genç)
hemen her gittiğimde camilerde gördüğüm gençlerden biridir. helal olsundur. kılığın,kıyafetin,dinlenilen müziğin inançlarla paralel olması gibi bir zorunluluğun gereksiz olduğunu düşünür.
Olabilitesi düşük ama olması güzel bir durumdur..

Namazda kulaklığı çıkarıyorsa sorun yoktur..
Bu kişiler nev-i şahsına münhasır yurdum insanıdır. Bendenizin bizatihi yaptığı olaydır. Aradaki nüansı farkedemeyenlerle çoğu kez tartışırsınız hatta ağız dalaşına da girersiniz ama sonuç sıfırdır. Evet Allah a teslimiyetle yaklaşıyorum ve bu dünyanın çivisini çıkarmaya çalışanlara da asilikle, hırçınlıkla yaklaşıyorum. Kime, neden karşı çıktığımı da gayet iyi biliyorum. Hem christian metal yapılıyor da niçin sufi metal yapılmıyor merak ediyorum. Önemli olan ruhunun gökkuşağını karanlıkta da görebilmek...
çevresi tarafında sürekli sen ve metal müzik öyle mi dalga geçiyorsun denen ama yine de vazgeçmeyen insana verilen addır...alakayı anlayamayan din ve müzik işlerini birbirinden ayırın diyen insandır...ailesinin satanist olacaksın sen başımıza, bu adamlar ne bağırıyor diyen insandır... bunun dışında dinini yaşayan insan özgür olamaz mı artık insanlar atsın şu at gözlüklerini diyen ;dinimi de seviyorum müziğimi de diyen insandır... ve dinine herhangi bir saldırı olmayan bütün şarkıları da dinler gerekirse kulağının zarını patlatır gerekirse kafasını sallamaktan bitap düşer...bu konuda yazacak aslında çok şeyi vardır lakin lafı bu seferlik kısa kesmekten yanadır...
(bkz: ilahiden cok metallica dinleyen imam)
dinlenen müzik türüyle inancın bir alakası olmadığından normal bir insandır. klasik müzik dinleyip 5 vakit namaz kılandan bir farkı yoktur.
rahat bırakılması gereken gençtir.**
din ile müziğin birbirinden bağımsız şeyler olduğunun farkında olan gençtir. metal müziği, gitar riflerinden hoşlandığı için dinliyordur. dinini de vicdanında, kendi dünyasında yaşıyordur. yadırganmaması gereken gençlerimizden biridir.
yeşil sosyalist gibi bir şeydir amcaoğlu.
yusuf islam'ın rock albümünü bekleyen gençtir.
gayet normal bir davranıstır helaldir helal olsundur metalin felsefesinde kotuluklere yanlıslıklara baskaldırı bulunmaktadır. herseye baskaldıran kişi ya kişiliksizdir ya da henuz neyin ne oldugunu bulamamıs ozentidir.
doğru yoldadır.
öteki tarafta soracaklar:

- ee kurban kesilmemiş, namaz kılınmamış?*
- ama ben metalciydim.
- !?
true islamist black metal en sevdiği metal türü olan genç olabilir. bir de şöyle yeni bir şey var;

(bkz: kandil akşamları namaz kılan gothic metalci kız)
güncel Önemli Başlıklar