bugün

bu işi iyi yapan kişiden gelen tavsiyelerdir.
elinizde fircayla arabaya dogru bes adim atin, gerisi gelir.
1-arabanın dışını yıkarken köpüğü önce tavana sık oradan yan camlara kaputa filan kendi yayılsın.

2-arabanın içini silerken bezi önce orta konsola, sonra koltuklara daha sonra da kapı eşiklerine vur.

3-...

4-....

5-:....
1. adım = benzinliğe git
2. adım = kasada kağıt parayı madeni paraya çevirttir
3. adım = makinanın "köpük" yazan kısmına 1 tl at, arabayı köpükle
4. adım = makinanın "su" yazan kısmına 1 tl at, arabayı yıka
5. adım = bagajdan bez çıkar arabayı kurula.

gördüğünüz üzere, benim gibi fakir arkadaşlar sadece 2 liraya arabalarını kendileri yıkayabilir, özel günler harici oto kuaföre gitmenize gerek yok.

frktmz krds frktmz gibilerine para kazandırıyorsunuz, sonra sizin paralarınızla range rover alıp sözlüğe foto atıyorlar, hayır kıskanmadım.
arabayı islat
Tavandan yıkamaya basla
sampuanlamadan sonra durula
bir silgec ile kalan sudan arıt
Temiz bir bez ile aracı kurula.
Oto yikamacinin belirttigi gibi;

Once bir yanini sonra diger yanini yikayin. Zira cafcafli renkte arabaniz varsa basiniza is cikartabilir. Bir de yilda iki kere oto kuaforune goturun. Konsolu falan cikartsinlar klima yollarini temizlesinler. O toz kokusu gelmeyecektir. Yilda 1 kere de motor yikattirin.
Eğer arabanizi kendiniz yikiyorsaniz oto şampuanı falan değil bildiğiniz sac kremi ile yıkayın. Evet şaka yapmıyorum sac kreminin içinde lanolin denen saçı parlatan bir bileşen var. Cila etkisi yapıyor kaporta üzerinde uzun süre toz ve su tutunamiyor.