1. 1.
  yönetmenliğini mustafa altıoklar'ın yaptığı, başrollerinde tamer karadağlı, demet evgar ve levent üzümcü'nün oynadığı, 17 mart'ta vizyona girecek olan, bir seri katili anlatan gerilim filmi.
  6 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  az önce cnn türk de afiş programında tanıtımı yapılan gerilim filmi. güzel gibi gözükmekte. diğerleri gibi hüsran yaratmaz umarım.
  1 -1 ... witch
 3. 3.
  demet evgar ın dört farklı karaktere sahip bir seri katili canlandırdığı, belki de bu yüzden diğer oyunculardan daha fazla oyunculuğunu gösterme şansına sahip olduğu polisiye film. mustafa altıoklar ın ağır romandan sonra yaptıığ en başarılı film olarak adlandırılabilir.
  2 ... tutunamayanlardan
 4. 4.
  fragmanlari baya iyi olan film. şizofrenik bir kadinin hikayesi anlatiliyor.fragmanlara bakilirsa gerilimi,goruntu kalitesi baya iyi.gitmek gerekiyor bu filme.
  2 ... hexagram
 5. 5.
  mustafa altıokların ağır romandan beri yaptığı en iyi film.bu arada ki filmler bende hayal kırıklığı yaratmış olsada, beyzanın kadınları bence izlemeye değer.en azından bu sefer özgün olmuş.
  tabi filmin eksiklikleri de var.mesela bence karakter betimlemeleri çok zayıf kalmış.çok az değinilmiş karakterlere daha çok konu üzerinde yoğunlaşılmış.ayrıca bence filmin sonunuda bildiğim için senaryoda bazı mantık aksamaları olmuş.şimdi söyleyip filmin tadını kaçırmıyım.izleyince görürsünüz.tabi bir daha izlemem gerek daha net bir şey söylemek için.oyunculuklar gerçekten mükemmele yakın olmuş.özellikle demet evgar kendisinden hiç beklemediğim bir performans göstererek beni şaşırttı.levent üzümcü ve tamer aradağlı zaten kendilerini kanıtlamış olan oyuncular.
  filmde özellikle ışıklar gayet başarılı.bence yönetmenin istediği duyguyu verebilmişler.
  birdee son olarak bence filmin en iyi olan şeyi yani müzikleri.gerçekten hollywood kalitesinde bir iş çıkarmışlar.kendimi bazı sahnelerde bir hollywood gerilim filmi seyrediyorum sandım.filmin müziklerini ünlü besteci fahir atakoğlu yapmış.
  her ne kadar mustafa altıokların diğer filmlerini beğenmesem de niyeti bağcıyı dövmek değil üzüm yemek olan biri olarak şunu söylemeliyim ki beyzanın kadınları gerçekten başarılı bir film olmuş.umarım filmde yakaladıkları başarıyı gişedede yakalarlar.
  2 -1 ... msd
 6. 6.
  demet evgar'ın mükemmel bir performans sergilediği,
  kendisine: "sen neler yapabiliyormuşsun be!", dedirttiren,
  tamer karadağlı'nın tipik türk erkeğini canlandırdığı ve türkçe hassasiyetinin vurgulandığı,
  polislerin arama yaparken google'ı kullandığı polisiye - gerilim karışımı bir türk filmi.
  3 -1 ... trinfr
 7. 7.
  bir çok insanın hayatları boyunca sadece televizyonlarda izleyecekleri fakat hiç bir zaman bu filmde anlatılan olayları bizzat yaşayan birini * anlama, yaşamın onlara nasıl acımasızca vurduğunu, nefes alıyor olmanın nasıl bir işkence olduğunu bir nebze olsun hissetme şansı olmadığı bir konuyu izleyiciye bu kadar açık seçik ve net sunan bir başka örneğinin zor bulunacağı bir türk psikolojik gerilim filmidir. özellikle filmin ikinci yarısında, olayların tüm çıplaklığı ile ardıardına izleyicinin yüzüne çarpması, demet evgarın muhteşem oyunculuğu ile birleşince bir tramvanın insanın tüm yaşamını nasıl şekillendirdiğini daha net farkedebilmesini sağlıyor izleyenin. izlediğim en mükemmel filmlerden biri kategorisine koyduğum, bunun sebebinin de bu denli zor bir konuyu, bu kadar çarpıcı ve açık bir şekilde bize anlatabilmesi olduğu filmdir ayrıca.

  ayrıca filmdeki polisiye, macera ve kovalamaca kısımları sadece filmde bir vitrin mankeni pozisyonundadır, asıl incelenmesi, üzerinde düşünülmesi ve anlamaya çalışılması gereken kısım beyzanın ta kendisidir, ruh halleridir, içinde barındırdıklarıdır, dışarıya yansıyanlanlardır. tamamiyle uzmanlar ve psikiyatrlar danışmanlığında kurgulanmış olabildiğince gerçek ve çarpıcı yanlardır.

  bir çok izleyici tarafından filmin gerçeklikten uzak olduğu, komik bir polisiyeye döndüğü düşünülüyor, ama işin polisiye kısmını çıkarırsak -ki o polisiye kısmının olmaması türk seyircisini bu filme çekememek demektir maalesef- geriye kalacak olan şey, bir kadının geçmişinde yaşadığı taciz veya tecavüz olayının hayatının devamında nasıl bir rol oynayacağıdır. bir psikolojik travmanın nasıl olabileceğidir. eğer cinsel yönden böyle bir saldırıya uğramış bir kadının nasıl bir duruma geleceğini merak ediyor ve hayal edemiyorsanız filmi seyredin..
  5 ... devedikeni
 8. 8.
  çok beğendiğimi vurgulamam şart..türk filminin gelişim sürecinde farklı bir tad sunuo..demet evgarın yıldızı daha da parladı bu filmle..filmin sonudaki siyah saç da çok yakışmıştı ayrıca normal hayatında da o rengi kullansa çok güzel olur,tabi filmle özdeşleştirmediyse?
  ... miracle
 9. 9.
  izlediğim film sanki polisiye-gerilim türünün parodisi gibiydi,çok iyi bildiğimiz bu türe dair klişeleri bile doğru düzgün kullanılmamış olması kimi zaman germek yerine hakikaten insanı gülme noktasına rahatlıkla getirdi..adli tıp uzmanının ortada sadece bir kesik bacak varken 'bir seri katille karşı karşıyayız ' demesi pes dedirtti..seri katil olduğunu anlaması için aynı şekilde işlenmiş 3 den fazla cinayete ihtiyaç olduğunu ben bilmeyebilirim ama koskoca bir film çekme girişiminde bulunmuş birsürü insanın bir zahmet araştırma yapması fazla mı yorardı onları merak ediyorum..kişilik bölünmesi gibi zor bir konuyu işleme işine kalkışmışsın bari onun araştırmasını yap ve senaryonu oluştururken tutarlı ol;kişilik değişimlerinde,beyza dendiğinde kendine gelen karakter aynı mantıkla diğer kişiliklerinden birinin adını duyduğunda o kim diye sorabiliyor mesela..kısacası bunun gibi birsürü mantık hataları nedeniyle zaten filmin sizi içine alması mümkün değil ..demet evgar a tanınan şans ise çok büyük;birbirinden kesin çizgilerle farklı 4 ayrı ve 4 renkli karakter,ama fazla tiyatral ve abartılı
  oynamış,oyuncu yönetiminde son sözü yönetmenin söylemiş olabileceğini varsayarak..kötü müdür?kesinlikle hayır,ama abartıldığı kadar mükemmel değil sadece ,kişilik bölünmelerinde geçişler çok hızlı ve kendisinin canlandırdığı gibi beden çarpıtmalarına neden olmuyor,çok fazla film izlediğini düşünüyorum rolüne hazırlanırken...filmin diğer gizli oyuncusu son derece başarılı müzikler.. gerilim ,acı,korku temalarını oyunculardan daha çok hissettirdiği kesin ve görüntü yönetimi dünya standartlarında...demek ki neymiş;imkanımız yok devri kapanmış...teknik olarak herşeye sahipken ortaya böyle bir iş çıkıyor ve sonuç komediye dönüşüyor..neden?çünkü samimi değil,bir filmin en önemli unsuru yönetmen ve oyuncular filmi ve karakterlerini yaratırken esinlenmiyor(!)sadece daha önceki örneklere öykünüyorlar,nasipleniyorlar..bu türün iyi bir takipçisi olarak büyük umutlarla lakin beklentilerimi de abartmayarak izlediğim film tam bir hayalkırıklığı oldu neticede,başka bahara artık..
  2 -1 ... panapa
 10. 10.
  yabancı yapım olsa kimsenin sesini çıkarmayacağı hatta belki beğeneceği ancak türk yapımı olduğu için her zaman bi önyargıyla yaklaşılan, ama tüm bunların aksine benim kesinlikle beğendiğim film.
  bir kadın gözlerini bu kadar mı iyi kullanır...
  3 -1 ... bettyboop