1. 1.
  ahmet ümit'in 21 ekimde raflarda yer alacak yeni kitabı.

  kapağı; http://galeri.uludagsozlu...-g%C3%BCzel-abisi-508976/
  4 ... talkative
 2. 2.
  merakla beklediğimiz kitap.
  1 ... hasmet ibriktaroglu
 3. 3.
  şayet sizler de zat-ı alim gibi ahmet ümit'i ve kitaplarını taa ergenlik öncesinden beri tanıyor iseniz mutlaka ki bu kitabı da alır okursunuz. merak bu. tanıdıktır çünkü o üslup size. okursunuz okumasına, zaten su gibi akar gider de tat alabilir misiniz, bilmem. zira ben, ahmet ümit'i sırf polisiye tutkumdan ve türk polisiye yazarları kıtlığına kıran girdiğinden okuduğumu farkettim. bir damla polisiye aşkına yani, başka bir şeyden değil...

  bana kalırsa, polisiye yazarı edebiyat parçalamak zorunda değildir, edebiyat parçalamak zorunda hissetmesi kadar da saçma bir şey yoktur. polisiye yazarı iyi betimlese kafidir kişileri, mekanları... ki bizler o entrikanın içine azıcık girip heyecanlanabilelim. maksat polisiye olsun yani. hani heyecanlanamayacaksak neden polisiye okuyalım değil mi güzel abim?

  misal jeff abbott, maxime chattam belki birer polisiye devi değillerdir. ancak kurguları, polisiye ruhu hissettirebilme yetileri ahmet ümit'ten çok daha fazladır. ki ahmet ümit'in de kendilerinden daha az polisiye tecrübesi yoktur. bu "bestseller olayım da ne olursam olayım" tavırları ile grange olmaktan bir ışık yılı uzaktadır belki sevgili ümit ama en azından bir türk maxime chattam olabilirdi.

  her bir yerinden bayağılık fışkıran kitap. her bir yerinden ama. polisiye bu ise eğer, benim allah belamı versin.
  5 -3 ... esesdopiyespiyes
 4. 4.
  Sultanı Öldürmek'ten sonra sarmadı. Ama Ahmet Ümit seviyorsanız okursunuz. Jean Christophe Grange okurunun yaptığı gibi bir vefa borcudur neticede, bir de alışkanlık.
  ... sesliunlem
 5. 5.
  ahmet umitin yeni romanı. istanbulu cok iyi anlatan yazarın yeni polisiye romanı. okumak gereklidir efendim bugun aldım basladım.
  1 ... there is not a pain
 6. 6.
  içinde geziparkı'na da atıfta bulunmaktadır.
  ... ardahan
 7. 7.
  Tarlabaşı'ndaki rant kavgasını anlatırken Gezi direnişi sırasında kaleme alındığı için içine hiç konuyla ilgili olmadığı halde Gezi Parkı ile ilgili ayrıntıların konulduğu kitap. Kitap güzel, Gezi direnişi güzel, ama ikisi alakasız.
  1 ... sesliunlem
 8. 8.
  katilin uşak olduğu kitapdır.
  -4 ... ardahan
 9. 9.
  zorlanarak okuduğum, içine yaşanmış toplumsal olaylar sıkıştırılma gayesi ile bazen kasmalara neden olan olay örgüsü ile, zaman zaman derinliğin kaybolduğu kitaptır. dili ve anlatım temizdir. yanlış anlamasın kitap fena değil ve ahmet ümit'in okuyucusuyum. Ama beklentim yüksek olunca, biraz hayal kırıklığına uğradım.
  4 ... recruit
 10. 10.
  En son çıkan ahmet ümit kitabıdır. Polisiye denince akla gelen soğukluk yok kitapta, diğerleri gibi. Bu iyi mi? Kötü mü? Okuyana göre değişir sanırım. Şahsi fikrim; bu tür kitaplar biraz daha duygusallıktan uzak olmalı.
  Ayrıca çıkış yılı içerisinde yaşanmış olan toplumsal olaylara yer vermesi de iyi olmuş.
  ... cadiaysegul