bugün

Oldukça düzenli ve medeni bir ilçe. Özellikle kentleşmesi çok düzgün. ancak burada yaşıyorsanız istanbulla pek alakanız olmaz.
Deprem bölgesidir.

Zeminlerin jöle gibi olduğu söylenir..

Ucuzluğun nedeni istanbul merkezine uzak olmasından ziyade depremde büyük zarar görecek olan ilçelerden biri olmasiyla ilgilidir.

Yine de insanca yaşanabilecek bir yerdir. Uygun fiyata çok guzel geniş sıfır daireler alabilirsiniz.
bizim semt * .
teyzemlerin bu ilçenin beykent taraflarında oturduğu ilçedir. metrobüsler genellikle oldukça boşalır. bu durakta metrobüsün %50'den fazlası boşalabiliyor. belki teyzem taşınmış da olabilir bilmiyorum çünkü kızı maslağa taşınmış.
görsel
hep uzaklığıyla dalga geçilen ama istanbul'da merkeze daha uzak ilçeler de olan yer. silivri, esenyurt, büyükçekmece, çatalca daha uzak. beylikdüzü'nün adı çıkmış sadece. ayrıca metrobüs de olduğu için ulaşımı da diğerlerinden daha kolay.

anadolu yakasındaki benzeri: (bkz: tuzla)
ismi anıldığında akla hep uzaklık gelen mekan.
insanı genelde orta sınıftır. ne yoksul ne de zengindir. suç oranlarının düşük olduğu bir yerdir.
hep uzaklığıyla dalga geçilen fakat esenyurt, büyükçekmece, silivri ve çatalca'dan daha yakın olan ve metrobüs olduğu için ulaşım sorunu da olmayan istanbul ilçesi.
istanbul'un dışında kalan sahil ilçesi.
ibb başkanı olmadan önce ekrem imamoğlu'nun belediye başkanlığı yaptığı istanbul ilçesi.
uzak diyenlerin metrobüsten haberinin olmadığını düşündüğüm yer.
ekrem imamoğlu'nun ibb başkanı olmadan önce belediye başkanlığını yaptığı istanbul ilçesi.
başlığı görünce bir an aykolik kankam geldi sandım.
bence yunansitana bağlı bi yer. çok yakın çünkü.
*
istanbul'da Avcılar sonrasını çok fazla şehir merkezi olarak görmüyorum.