bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  bir zamanlar istanbulun dağ başıyken şu sıralarda ev fiyatlarının tavan yaptığı çevre düzenlemesinin çok geliştiği bir semttir.
  6 sene önce taşındığım yerdir.
  iidir güzeldir ama biraz soğuktur be.
  tatilyanın olduğu yer.
  bissürü yüksek katlı binası vardır.
  önceden nefret ettiğim ama şimdi çok sevdiğim evim.
  otobüs-metroyla aktarmalıaksaraya okula 2 saatte giderken anamı ağlatan yer.
  önceden çift katlılar 2 saatte bir geçerdi.artık 15 dk ya inmiş
  artık 50 dk da unkapanından gelebiliyorsunuz tem'den ama...
  avcılardan sonra gelir,biraz ilerisi bulgaristandır. *
  o kadar uzaktır işte...
  iyidir be.
  6 ... mosquito
 2. 2.
  ilk taşındığımda arkadaşlarımın yaa, senin evden yunanistan bayrakları görünüyormuş diye dalga geçtiği, sabahları kuş sesleriyle uyandığınız, yeşilliği bol, hareketi az canım semtim. istanbul'a temden 1 saat uzaktaki kavaklı isimli balıkçı köyünden gelen ismini kavaklı belediyesi denilince kimse anlamıyor diye 2 sene evvel değiştirip Beylikdüzü yaptılar. O köy de pek bi şirindir, gidilip görülesidir.
  6 ... lenada
 3. 3.
  yenibosna semtindeki bir köprünün üzerindeki afişteki "welcome to istanbul"(istanbula hoşgeldiniz) yazısına bakılırsa istanbulun bir semti olarak kabul edilmeyen,nerede oturduğunuzu insanlara söyleyince garip tepkiler almanıza sebep olan,köşe başında bir süper market,site bulunan,tek dezavantajının ulaşımın zor olması olan,yaşanabilirliği yüksek bir semt.
  2 -1 ... asiti kaçmış kola
 4. 4.
  tüyap ta kitap fuarı olduğu vakit bu istikamete giden iett lerde boş yer bulmak imkansızdır.300m kuyruk olur.2 saat sürebilitesi olan yolda ayaktaysanız çok yazık ama eğer oturabilecek bi yer bulacak kadar şanslıysanız ii bi uyku çekersiniz.ve eğer fuara gidiyorsanız bu uyku çok işinize yarayacaktır, emin olun.
  1 ... tequila cup
 5. 5.
  kalbinin migros, tatilya, bauhaus, ve beyliciumda attığı yerdir.
  2 ... doktor sağbırakmayan
 6. 6.
  yanlış anımsamıyorsam edirne ye giderken sağda kalan yer...gidene dek eziyet çekersiniz. ama evleri güzeldir,geniştir,ferahtır....
  2 ... lavinya_
 7. 7.
  geçtiğimiz haftalarda iftara gelecek arkadaşlarımın önce "kaç saat önceden yola çıkalım malum şehirlerarası yol" daha sonra da "sizde ezan daha geç okunuyordur "diyerek dalga geçtiği , benim nedense sevmekte ısrar ettiğim , soğuğu ve karı çekilmeyen ama evleri büyük,ferah olan ve içinizi açan halen ikamet ettiğim semt. tek dezavantajı şehir merkezine olan uzaklığıdır , arabanızda yoksa express otobüsle bile taksime gitmek en azından 1.5 saatinizi alır yine de güzeldir, yaşanasıdır.
  6 ... dancerinthedark
 8. 8.
  tatilyasını yitirmiştir ama 10 kişiye bir alışveriş merkezi düşmesine az kalmıştır.
  3 ... lusi
 9. 9.
  her kış balkanlardan gelen soğuk hava dalgasının ilk önce vurduğu yerdir.
  1 ... th0r
 10. 10.
  özel halk otobüsü muavinleri ''istanbula,istanbuuul'' diye yolcu toplamaya çalışınca insan kendini garip hissediyor. istanbul(!)a göre 4-5 derece daha soğuk olduğunu söyleyebilirim. son yıllarda birbiri ardına alışveriş merkezleri yapıldı. hernekadar evler güzel ve yeni,yerleşim düzenli olsa da ruhu olmayan bir semt...
  ... ecemutlak