bugün

genç bakış programında abdurrahman dilipak tarafından söylenmiş sözdür. konuya baktığın yere göre enteresan anlamlara da gelebilir. örneğin kusmak istemdışı olur, bu durumda söylenen sözler de istemdışı çıkmış olur.
ne söylesek boş kısaca.
aklında ne var ne yok fütursucca ortaya dökmek.
bir de sakatat türü vardır daha adı duyulunca kusulur ama oraya hiç gelmesek te olur..
iğrenç tarafından bakarsak, akşam yemeğinde bozuk beyinle hazırlanmış tavada beyin közlemeyi fazla kaçırmış hannibal'ın mide muhteviyatını tahliye işlemidir.
burdan yola çıkarsak, art arda düşüncelere kapılmak da beyin ishalidir. *
dün gece ilk defa dilipak'tan "ben senelerdir beyin kusuyorum" şeklinde duymuş olduğum ifade.

konu dilipak olunca* tabii aklımda direk kusmak ile sıçmak arasındaki farkın sadece "çıkış noktası" olmadığı düşüncesi oluştu.

sıçmak malumunuz amiyaneliğin dibine vursa da tabir olarak hayati açıdan önemlidir çünkü neden..
insan yediklerini sindirim sisteminde geçirerek onlardan faydalanır.

kusmak ise onlardan faydalanamadan ortaya ham birşeyler çıkarmak olduğu gibi insan için ölümcüldür.
aşırı didaktizm. biraz da "malumatfuruş"luk. dinleyenlerin (ya da okuyanların) seviyesini dikkate almadan anlatmak. sonra da beni yine anlamadılar, diye yakınmak.
düsüncelerin hepsini anlatmak.