bugün

okan sergilediği ahlaksız tavırları ile ne kadar kültürlü olduğunu , nerelerde ne eğitimler aldığını ve kültür düzeyini insanlara unuttururkken , beyazıt insanlara gösterdiği saygı ile karşılığını en güzel şekilde alan bir komedyendir.
ama yorumların bir çoğuna bakacak olursanız : (bkz: deveye diken insana okan yaraşır)
okan bayülgen klastır. beyazıt öztürk şirin görüneyim de ne şekilde görünürsem görüneyim mantığındadır.
beyazıt öztürk bir numara dır, okan bayülgen de bir numara yoktur.
beyaz herkes tarafından sevilir, okan kendi kendini bile sevmez. **
bir oktur digeri ise gridir.
okan bayülgen canlı yayına bağlanan izleyicileri terslemeyi kendine rol edinmiştir.
beyazıt öztürk ise bağlananlarla şakalaşmayı sever.
beyaz adamdır, okan şaklaban.
ikisinin de farklı bir duruşu vardır. Karşılaştırmak gereksizdir.
okan bayülgen'de karşısındakini g.t etme takıntısı vardır, beyaz sabırlı ve hoşgörülüdür.
okan bayülgen elmalılı hamdi yazirin torunudur, beyazit öztürk ise degildir.
biri iyi çocuktur, diğeri kötü çocuk. ama iyi iç bayıltır kötü şimdi ne yapacak acaba dedirtir.
nedense bayazıt öztürk bana daha samimi gelir ama okan'da o samimiliği bulamam.
biri ailenizin komedyenidir, diğeri ailenin yaramaz çocuğu.
kartelin gençlerin üzerine saldıgı iki acaib tip.

beyaz ın radyo programlarını hatırlıyorum da tito ile yaptıgı, sanırım türkiye den intikam alıyor. ilk beyaz şov a baglanan küçük emrah la yaptıgı diyalogu hatırlıyorum, küçük emrah böyle içten seni çok seviyoruz izliyoruz bayılıyoruz senin programlarına diye bir sürü iltifatlar gırla gidiyor, beyaz ee kem küm, gak guk sesleri içinde öyle bir derinden bende severek dinliyorum demek zorunda kaldı ki inanılmazdı, daha 3-5 ay önce yerel radyoda küfrettigi ne kadar insan varsa hepsini yalamak zorunda kaldıgı ilk andı o an. ferhat tun. grup yorum bilmem ne çalardı hep, bu arabeskçiler popcular basta olmak üzere hepsine küfrederdi nerdeyse, peki dostum bir kez ferhat tunç u çıkardın mı? bir kez grup yorumdan bir yorum aldın mı? bir kere ezginin günlügünü davet ettin ondada ezgi gelemedigi günlügünü yollamıstı hatırlar mısın?
okan bayülgen daha birikimli ve değişik konularda sözü olan, yeri gelince lafını sakınmayandır. bu yüzden bazı zamanlar kötü çocuktur. beyaz ise etliye sütlüye pek karışmadan şovumu yapayım kimseye bir şey söylemeyeyim, tepki çekmeyeyim, kimseyi kırmayayımcıdır. ikisi de kendi şovlarından başka hafta içi haber kanallarında ayrı şov yapar ama okan bayülgeninki daha dişin kovuğunu doldurur, beyaz magazine kaçar. misal okan bayülgen'in sade vatandaşında taksici cinayetleri ve taksiler için gündeme gelen güvenlik kabini konusu tüm yönleriyle masaya yatırılır, programa taksici çağırılır işin mutfağına inilir. veya işyerlerinde işçinin tuvalete gitme saatlerini düzenlemek için getirilen elektronik sistemin üreticisi, sosyal güvenlik uzmanları, işyeri hekimlerince enine boyuna masaya yatırılır. yeri gelir bayülgen de görüşünü belirtir eleştirilecek durumları eleştirir. beyaz'ın nası yanisi ise magazineldir. beyaz iyi çocukluğu bozmamak için bu tarz konulara girmez girse bile yüzeysel yorumlarla geçiştirir.
Çektiği muhteşem siyah beyaz fotoğrafları, inişli çıkışlı herseyi ortaya dökülmüş gibi duran ama aslına son derece gizemli özel hayatı ile okan bayülgen her zaman bir sıfır öndedir benim için kimse ile karşlaştıramam. nevi şahsına münhasır insan... Beyaz orta alt,sıradan şovmen iyi biridir herhalde..
beyaz küpe takmaz, okan hem küpe hemde fular takar,

beyaz villada okan doğan apartmanı'nda oturur,

beyaz chrysler kullanır okan audi,

beyaz heykel sergisi okan fotoğraf sergisi açar.
Okan Bayülgen kız arkadaşlarıyla magazine yakalanır , Beyazıt Öztürk'ün bi kız arkadaşı bile yoktur
okan bayülgen bitter, beyazıt öztürk ise sütlü çikolatadır.
okan bayülgen tipsizdir. kaç tane karısı vardı lan?
beyazıt öztürk gözde bekardır.
böyle bir karşılaştırma söz konusu değildir çünkü beyazıt öztürk'ü yetiştiren bu işi öğreten insan okan bayülgen'dir. bu sebeple ikisine de sorulsa iki tarafta böyle bir karşılaştırmayı kabul etmeyecektir. fakat şöyle bir gerçekte vardır ; (bkz: boynuz kulağı geçer)
okan komşunun huysuz şımarık veledi gibidir.beyaz bizden biri.
beyaz güldürür, okan giydirir.
okan her sene isim değiştirir, beyaz 40 senedir aynı isimle program yapar.
Zekasını çok iyi kullanan fakat;insanlar arasında pek beğenilmeyen,ukala bulunan OKAN;Diğer yandan ise efendi kişiliğiyle halkın sevgisini kazanmış,ağırbaşlı,sempatik BEYAZIT ÖZTÜRK...