bugün

hayranlık oluşturan bir durumdur. kendi diline sahip çıkmanın ve kimse için farklı bir dil öğrenmeye ihtiyaç duyulmadığının gösteregesi.
gerek yoktur. tutarsın tercüman dünyayı konuşturursun, paran olsun.
(#12776726)
O kadar seyircinin bildiğini bilmediği için türkçe konuşur. Vay mal vay.
lan olm. 40 yasına geldin. hala konuk ''tenk yuuuu'' dediğinde, ''rica ederiz'' diyorsun, insan iki kelime bi ingilizce öğrenir .. ben bile öğrendim lan..

-let's go to room.
-i will show you my stamp collection.
-hey, why didn't you finish your beer?
-it's so hot, isn't it..
-okey, i will stop when you say stop.. ajkdksjkalşfs.

önemli şeyler lan bunlar.
eğitim dili ingilizce olan bir üniversiteden mezun olmamasındna kaynaklanır. ama bak cem yılmaza bırak anlamayı ingilizce fıkra bile anlatıyor.

once upon a time nasreddin hoca go to lake side diyerekten.*
ülkemizdeki showman'lerin en zayıf noktasıdır. kendi gibi okan bayulgen'de bilmez. bunlar türkiye'nin en iyi ikilisidir.
edit: bu neden eksilenir hiç anlamıyorum bu ülkede doğru'da desen kötüleniyorsun kardeşim.
canlı yayında konuşacak kadar bilmememktir kanımca. yine de garipsenir orası ayrı.
bir acun değil.
aksine bilip konuşmayan izleyenlerin ve seyircilerin daha net, kolay bir şekilde diyalogları anlaması için tercüman kullanan showman.
her türk erkeği bir bayana asılacak kadar ingilizce bilmektedir.
programı Türk televizyonlarında yayınlanan, Türk programıdır. Türklere hitap eder, bu programın sunucusu Beyazdır ve Türkçe konuşmayı yeğlemiştir, Türklere hitap ettiğinden. Acun ingilizce biliyor çatır çatır konuşuyor diyenler de ayrı bir eğlencedir. Acun ingilizce bilmez, dünyayı dolaşmasına, zaman geçirmesine rağmen ingilizceyi öğrenememiştir. Acun Tarzanca konuşur, 3 kelime, abidik gubidik tümce yapıları.

Ha beyaz hiç ingilizce bilmeyebilir veya acun gibi sadece tarzanca bilebilir. bu mesele midir? Değildir. Özellikle de bu aşağılamayı 8 yıllık eğitim mağduru cahillerin yapması daha da gariptir. Oğlum siz ingilizce bildiğinizi mi sanıyorsunuz ki? Ben şahsen 8 yıllık eğitim mağdurları arasında adam gibi ingilizce bilen erasmus falan yapmışlar haricinde bir kişi bile görmedim ki, çevrem Türkiye'nin en seçkin okullarında okuyanlardan, mezunlardan oluşmaktadır lisede ve üniversitede okuduğum okullardan dolayı.
Türkçeyi konuşamıyor ki ingizlice bilsin.