1. 1.
    insan değil melektir o melek. geceden aldığı zifir saçları, ayışığından çaldığı beyaz teni, al al olmuş pembe yanakları, hele ki bir de dökülmüşse zülüfler yanağa, kaşlar hilal, kirpikler ok ise, mürdüm eriği gibi bir ağıza, dudak yapısına sahipse, elleri bir kuğu gibi narin ve beyaz ise, gece gözlerinde yıldızlar temaşa ediyor ise,
    o allah vergisi güzelliğe, beyaz tene , siyah saçlara, kırmızı sadece örtü olur. * *

ulu edit: sözkonusu bu entryi giren yazar, kendisini anlatmamıştır, bilakis kendisi oldukca çirkin, gudubet, huysuz, ekşi ve aksidir. bırakın beyaz teni, siyah saçı, kırmızıyı, ne eline bakılır kirden pastan, ne de yüzüne sivilceden, çilden.
    öyle böyle değil allahın bir bildiği var ilkesinden hareketle oldukca çirkin yaratılmıştır. kopkoyu esmerdir teni, ne renk olduğu belli olmayan saçları vardır üstelik erkek kesimi, ön dişleride çürüktür, çok çekmektedir diş ağrısından lakin dişciden korkmaktadır. kırmızı değil hiç bir renk uyumlu durmaz, hele ki dişilik vasıfları hiç yoktur. *
    4 -2 ... hece ozturk
  2. 1.
    bundan güzel uyum mu olur! *
    -1 ... eli kolu bagli
  3. 2.
    beyaz tende kırmızı ruj siyah far uyumu.
    (bkz: ben)
    3 -3 ... zell
  4. 3.
    her beyaz tenli hatunda gerçekleşmeyen uyumdur.

örnek;

http://i.sabah.com.tr/sbh...rikResim/694140469862.jpg
    6 -4 ... richie pich
  5. 4.
    kusursuz uyumdur daha dün sabah bir kız görmüştüm. mükemmel ötesi bir şeydi. uzun siyah saçları vardı güzel zarif bir fizik... altında siyah tayt ve kıpkırmızı paltosu ile göz dolduruyordu.
    ... enkidu1986
  6. 5.
    Amelie filmini hatırlatmayı başarmış uyumdur.
    3 ... larumi
  7. 6.
    beyaz tenli hatunu en kadın gösteren uyumdur.
    1 ... the revenge
  8. 7.
    o linki atmışsın ya hani karşim. bişey çıkacak diye bekledim. hatta internette sorun vardı. düzelmesini bekledim. inat ettim açmak için. demin açtım.....
    2 -1 ... sanakekyaptim
  9. 8.
    bir "siyah * tenli hatunda kırmızı beyaz uyumu" değildir. özellikle de milli bayram ve maç günlerinde.
    ... nazdrovya
  10. 9.
    bizim sınıfta bi kız yapıyo çok güzel oluyo.
    -2 ... atkncsr