bugün

görsel

Bir anne, beyaz spor ayakkabılardaki lekeleri sadece üç adımda çıkarmak için kullandığı zekice tüyoları paylaştı.

TikTok'ta paylaşılan kısa videoda Dee takma adıyla tanınan kullanıcı themodepursuit, izleyicilere evdeki eşyaları kullanarak kirli ayakkabılarını nasıl temizleyebileceklerini gösterdi.

Dee, bir çift lekeli spor ayakkabı alıyor ve yıkama öncesi leke çıkarıcı spreyi sıkıp bunu yedirerek işe başlıyor.

Daha sonra ayakkabıların üzerine sodyum bikarbonat serpiştirerek, izleyenlere bir sünger yardımıyla bunu iyice ovalamalarını söylüyor.

Tek ihtiyacınız olan sodyum bikarbonat, yıkama öncesi leke çıkarıcı ve çamaşır makinesi ...

https://www.indyturk.com/...e-y%C3%B6ntemi-viral-oldu
Bu konuda ciddi anlamda yardıma ihtiyacım var. Evim beyaz spor ayakkabı mezarlığına döndü. En fazla onbeş güne beyaz ayakkabı beyaz ayakkabı olmaktan çıkıyor. Minik bir leke bile beni o ayakkabıdan soğutuyor. Daha on gün önce giydiğim ayakkabıyı bugün de istemeye istemeye giydim. Sipariş ettim yenisi yolda.
Makinede yıkama. Denedim. Ayakkabılar yamuluyor.
Çamaşır suyu ve dış fırçasıyla temizleme. Denedim. Sarartıyor.
Bulaşık deterjanı ve dış fırçasıyla temizleme. Denedim. Lekeler çıkmıyor.
Sanırım en çok takıldığım nokta ne kadar temizlenirse temizlensin dikiş yerlerindeki lekeler kalıyor.
Beyaz Ayakkabıları cillop gibi yapacak yöntem var mı?
Cifle dalmak.

Evet şaka değil, cif ve bezle silin.
Ayakkabı filesine koyup atarsan orijinalse yamulmaz. Ben öyle yapıyorum.
kızların ihtisas konusu olandır. bir küçük leke bilem yok ayakkabılarında.
Yıkayacaksın abla...
yıkamaz mıyım ya. Her şeyi yapıyorum. Yıkıyorum, siliyorum, cifliyorum. Çamaşır suyuyla temizliyorum, bulaşık deterjanı ile temizliyorum, karbonatla diş macunu ile temizliyorum, hususi mendilleri var onlardan alıp kullanıyorum. Ama takıntılıyım. O dikiş yerlerindeki iplerde kararma oluyor ya ona çözüm bulamıyorum. O zaman da ayakkabı bütün albenisini kaybediyor gözümde.
Makineye at.
Lekeli kalan dikisleri boya.
Kucam yalasın.
Tedavi olmak, kafa doktoruna gitmek.

Bu kadar takıntı yapmayın yav.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.