1. 1.
  bi yerlerde okumuştum ama hatırlayamadım. beyaz plastik sandalyelerin ne kadar alakasız yerlerde ne kadar çok karşımıza çıktığından bahsediyordu.

  korkuyorum. bir gün beyaz plastik sandalyeler dünayayı ele geçirecekler. hatta eminim bundan. Dünya üzerinde bunlar kadar çok yayılmış başka bir nesne, alet edevat bilmiyorum ben.

  işin ilginci zangin fakir farketmiyor, heryerdeler. estetik düşkünü olup olmadığınızında bu bahiste bir önemi yok. mevki makamınızında.. dört taraftan sarmışlar bizi. Nereye elimiz atsak ordalar. Bir soluklanayım deyin bakalım kıçınızın altına ne verecekler. hayatında beyaz plastik sandalye ile götü birbirine kavuşmamış insan evladı var mıdır acaba.

  maliyeti düşük, fiyatı ucuz, taşınması kolay. avantajları çok.. bir gün başaracaklar. dünya dışı yaşam formları olabilirler mi acaba lan. mulder'a sorsam kesin destek verirdi bana. yavaş yavaş sızdılar aramıza.. amerikan askerilerini ırak'ta denetleyen savunma bakanı'da plastik sandalye de oturuyordu, en sosyetik havuz kenarlarında da bundan var, lokantalarda da, villaların bahçelerinde de, öğrenci evlerinde de, tenis maçlarında tensiçiler aralarda dinlensin diye kortun kenarlarında da, bizim iş yerine de var bak, yemekhane de, mahallede ki bakkal da buna oturuyor, üniversite de hoca ders anlatırken de poposunun altında bu var. Evlenirken bile bizimleler.. düğün salonlarında da var çoğunlukla bunlardan. Hadi canım demeyin. üzerine havalı kumaşlar giydirilmiş oluyor genelde, tanıyAmazsınız. ama hafifçe kaldırın bakın. işte yine ordalar. Pis pis sırıtıyorlar.

  inanılmaz bir hızla son on küsür senede tüm dünyaya yayıldırlar. değişik formları var. ilk çıkan klasik model en güzeli ama. pek çoğu oldukça rahatlar, altına bir minder koyulunca hele koltuktan farkları da kalmıyor. en kötüsü çok dayanıklılar. araba al o kadar sene de çürür, bilgisayar al kesin bir yerden maraz çıkarır, ama bunlar.. hiç bir şey olmaz bunlara. kırmak istesen de kırmazsın. sayıları da azalmıyor asla. kimse atmıyor çünkü bir türlü eskimediği için. kurtulmak isteyen bir başkasına veriyor ve onlarda böylece artarak yaşamaya devam ediyorlar.

  bir gün topluca harekete geçecekler ve kaçamayacağız. çünkü her tarafmızı sardılar. kurtuluş yok, kurtarılmış bölgeler yok. Polise falan sığınmayı sakın aklınızdan geçirmeyin. daha geçen gördüm, plastik sandalyeye oturmuştu danışmadaki memur. askerlik şubesine de sıra beklerken oturduk yine üzerlerine. dikkatli olun milli güvenliğimiz tehlike altında, oralara kadar sızmışlar. ulusal çıkarlarımız korumak için birer bacaklarını kırın en gördüğünüz yerde. gerçi ben çok uğraştım yerinden oynamadı namuzsuz.

  son on senede dünyaya damgasını vuran eşyalar arasında ilk sıradadır bu meret. en azından yüzyılın icadı denilen ginger kolpalığının mına koyduğu kesin. kaçın lan kaçın, geliyorlar.
  4 ... coffeeandcigarettes
 2. 2.
  düğün bitişi sandalyelerin üst üste dizilip yükselişi durumu.
  1 ... karambakarambita
 3. 3.
  bu tür sandalyelerde çok anılarım vardır. genelde ayaklarımı demire koyup arkaya doğru anormal bir şekilde yaslanarak yere düşüşlerim bu sandalyelerde yaşanmıştır. suç sandalyede midir? değildir. bendedir.
  ... cinayetsebebi
 4. 4.
  Gerçekten eskimiyor bunlar. 15 senedir kullanıyorum, ilk günkü gibi duruyorlar. Tam 15 yıldır rüzgarın, tipinin,yağmurun, güneşin altında kaldılar.Bana mısın demediler. Bir keresinde gece yarısı havlayarak beni uyandıran orospu çocuğu köpek sürüsünün üzerlerine 5. kattan atmıştım onları. Hiç bir şey olmamış. Aldım eve sabahleyin. Sadık bir dost mu, kurtulunamayan bir düşman mı anlayamadım ben. Onların yerine şöyle natürel, ahşap, doğal şık sandalyeler alacağım güzel balkonuma ama hiç eskimediler. Kurtulmak için en son bir komşuya verdik. Ama gelin görün ki ahşap sanalyeler onlar kadar rahat değil, çabuk yıpranıyorlar, pahalı ve her yıl da cila istiyor. insanlara da yaranılmıyor ki.

  (bkz: Durduramıyoruz efendim geliyorlar)
  1 ... ruzgarlibayirdakibarokcicegi
 5. 5.
  (bkz: beyaz bir plastik sandalyenin kaza sonucu ölümü) *
  1 ... saipsiz
 6. 6.
  çok cüzi fiyatlara satılan beyaz sandalye ve masa takımı özellikle bekar evlerinin vazgeçilmezidir. eskimezler, kirlendiklerinde en ilkel temizleme yöntemleriyle temizlenebilir...
  2 ... snubberr