bugün

Beyaz insanların daha zeki olması durumudur. Siz hiç koyu renk ten rengine sahip olupta analitik zeka sahibi bir insan tanıdınız mı? Einstein, atatürk, cahit arf, newton, tesla , hepsi beyazdılar. Yaşayan en iyi fizikçimiz stephen hawkingte beyaz tabikide. Bendeniz de beyazım.
ırkçılık yaparak prim yapacağını sanan yazar beyanı.
beyaz tenli olanların zeka üstünlüğü bulunduğu fakat siyah tenli insanlarında fiziksel üstünlüğü bulunduğu bir gerçektir. örneklerle de belli olabilir.
zencilerin hep ırkçılığa maruz kalmaları sonucu sınıf atlamaları engellendiğinden, yanlış önerme.
Nelson Mandela
mahatma Gandhi
Malcolm X
insanın zekasını derisinin rengine göre değerlendirmek kadar büyük yanılgı yoktur.
(bkz: boş beleş işler)
Neil deGrasse Tyson

daha bir dolu örnek verilebilecek olsa da bu tek başına yeter sanırım. ayrıca;

(bkz: no racism)
Faşist bir düşüncedir. Ancak, genele baktığımızda beyaz insanların daha eğitimli olması doğru olabilir.
Einstein'ın beyaz olmasının başka beyaz bir insana zeka olarak katkısı yoktur.
Ancak beyaz insanların daha zeki olmasını iddia eden beyaz kişinin kendisini Barrack Obama'dan daha zeki bulması bilimsel bir araştırmaya konu olabilir.
Ortadoğu gibi koyu tenli insanların ağırlıkta olduğu coğrafyalarda zeka ortalamasının düşük olduğu kesin de, batıda siyah insanlara yapılan ayrımcılık ve geri bırakılmışlığı düşünürsek zekalarını kullanacak fırsat bulamamışlardır muhtemelen.
Beyazım yok öyle bir şey. Demek ki bir tek bana sirayet etmedi bu zekalık işi. Bende dedim madem beynim gelişmiyor bari vücudumu geliştireyim hiç olmazsa bedenen güçlü olayım diye. Beş gündür başladım spora bakalım.
güncel Önemli Başlıklar