bugün

Aynı zamanda bir diziydi.
Adanalı bir aileyi konu alıyordu.

Oradaki anne rolündeki kadın bugün yine bir adana dizisi olan bir zamanlar çukurova'da yine benzer bir rol oynamakta.

Kıraçlı dizi müzikleri güzeldi.
Dizi için Bir istanbul masalı'nın adana versiyonu diyen çoktu.
kıraç'ın sesiyle nasıl da güzelleşiyor bir parça. aah ne günlerdi ve ne güzel bir şarkıydı.

https://www.youtube.com/watch?v=eNK7u7Hvyj8
Tunceli'de görüntülenmiş.

görsel
Dersim de görüntülenen çevik ve minnoş hayvan.
Dünyada ve Türkiye'de az sayıda görüntülenen ve sayıları hızla azaldığı için dünya çapında koruma altında bulunan beyaz gelincik, Ovacık ilçesine bağlı Köyüngölü köyünde Mutlu Akın tarafından uzun süre görüntülendi.
Daha çok yer altında yaşayan ve dışarı çok az çıkan beyaz gelincik genellikle fare avlayarak ve kuş yumurtaları ile besleniyor.
Daha çok yer altında gizlenerek yaşayan ve görüntü alınamayan hayvan türlerinden olan beyaz gelincik, yaşadığı bölgelere yakın yerleşim yerlerindeki kümes hayvanlarını da avlayarak besleniyor.

görsel
görsel
görsel
(bkz: erkan petekkaya)
(bkz: Sezin akbaşoğulları)
(bkz: Tülin özen)
(bkz: mehmet günsür)
2 hafta önce başladığım 74 bölümlük muhteşem dizi... Bugün bitirdim inanılmaz bir diziydi hani nasıl böyle diziler değer görmez Akıl sır işi değil ayrıca erkan Petekkayanin her dizisi mi güzel olur aq...
Çok güzel dizidir. Keşke tekrar böyle güzel diziler olsa...
Mehmet Günsür oynuyordu. Nasıl unutulabilir ki?
eski bir dizi. sanirim atvde idi.
Bazen kırmızı gelincikler arasında nadiren olur, genetik bir deformasyondur herhalde. Albino gelincik. Gerçektir ve çok güzeldir.
erkan petekkaya ve mehmet günsür ün oyunculuk konusunda yardırdıkları diziydi..güzeldi.
bir zamanların efsane dizisi.

an itibarıyla atv'dedir.
adana insanını gerçek yönüyle tanıtan dizidir zira adanada çekilen diğer dizilerden farklı olarak bu şehrin insanını allaha söven ve kro bir şekilde betimlememiş gerçek kimlikleriyle yansıtmıştır.
2005-2007 yılları arasında atv'de yayınlanan adana'lı aslanbaş ve karakucak ailelrinin arasında geçen mücadeleyi konu alan yerli dizi. tekrarları 2012 yılının ramazan ayında sahur sonrası atv'de yayınlanmaktadır.

ayrıca (bkz: ömer aslanbaş).
Müthiş bir oyuncu kadrosuna sahip Adana dizisi. Zamanında bakardım Mehmet Günsür için şimdi de yine tekrarları veriliyor.
başrol oyuncusunun avustralya'dan dönerken aşık olduğu adama boomerang getirerek birçok kişiye hediye konusunda ilham veren dizi.
yamulmuyorsam dizide beyaz gelincik dedikleri kızın gözleri tam bir eşek gözüydü. harikaydı. ayrıca şimdi düşününce kadro gerçekten iyiymiş. mehmet günsür, erkan petekkaya falan. izlerdim de zaten. bir de kötü adam vardı aşk-ı memnudaki süleyman efendiydi; rana cabbar adı galiba. acayip renk katardı diziye.
olgun şimşek'in kendisini aştığı dizidir. kötü rollerinde üstesinden gelebileceğini ispat etmiştir.

not: yanılmıyorsam ilk olarak alacakaranlık isimli dizide kötü bir roldeydi ama emin değilim şimdi.
"şüphe dolu kalbimde bir sızısın incecik" diyen şair dizi.
güzelim memleketim adana'da bir dönem çekimleri yapılan, hiç izlemediğim ama halk tarafından beğenilen eski bir dizi.
Gelincik cilgin askim, yanardagim gelincik.
Seviyorum demedin, omrunde bir kerecik.
suphe dolu kalbimde, bir sizisin incecik.

Bu nasil bilmecedir, aciklasan olmaz mi?
Daha mi kahrolayim ben? bunca cektigim az mi?

kahrim arttikca, seni daha da cok seviyorum.
kaderde olmek mi var, gulmek mi? gidiyorum.
seviyorum demedin, omrunde bir kerecik.
münir nurettin selçuk'un bestelediği ve oğlu timur selçuk gibi okuduğu bir ümit yaşar oğuzcan şiiri olan beni kör kuyularda merdivensiz bıraktın'dan arak şarkı. ispatı için: http://www.youtube.com/watch?v=stWF4TqutXk
4 kardeşin kebapçıda konuştukları sahnede arka fondan gelen müziği hala aratan dizi. adana'nın sanıldığı kadar berbat bir yer olmadığını aslında çok gelişmiş bir kent olduğunu göstern dizi.
son bölümünde bile mustafa'nın bir yerlerden cıkışı beklenmiştir. mustafa ismini sevmeye sebep bir dizi.* * * * *