bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  trt nin güzel dizilerinden biri. pekçok diziye esin kaynağı olmuştur.

  amerika da zencilerin çoğunlukta olduğu bir liseye gelen basket koçunun, sporcularının sorunlarıyla ilgilenmesini ve idealizmin başarıya ulaşmadaki önemli etkenlerden biri olduğunu anlatırdı.

  koç tanımı bu diziyle hayatımıza girmiştir.
  1 ... pilotmont
 2. 2.
  (bkz: koç reeves)
  (bkz: salami)
  (bkz: kuulic)
  2 ... gamlibaykus
 3. 3.
  siyah ışıkların herhangi bir cisme vurmasıyla açığa çıkan gölgedir.
  ... hunlu
 4. 4.
  basketbol un türkiye de daha çok tanınmasını sağlayan, siyah-beyaz yayın döneminde gösterilen dizi film.
  3 ... serander
 5. 5.
  1980'li yıllarda ülkemizde özellikle çocukların ve gençlerin arasında basketbolun sevilmesinde büyük katkısı vardı...Konusuna gelince...Zamanında NBA'de oynamış Reeves, şehrin en kıyıda köşede kalmış okullarından biri olan Carver lisesine koç olmuştu. Takımdaki öğrencilerin çoğu problemliydi, yaptıkları fırlamalıklarla koç Reeves'i sık sık çileden çıkarırlardı..Yanlız bu gençlerin hepsinin içinde iyilik de yatmaktaydı, Reeves öğrencilerle diyalog kurmaya çalışarak onları adam etmeye çalışırdı.. Her bölümde birisinin problemiyle uğraşır ve de nihayetinde çözerdi. Benim hatırlayabildiklerim Coolidge(Kuliç) , Salamy(Salami) , Thorpe(Turp) , James(Ceyms) ,Curtis(Körtis) , Go-go(Gogo) ve Goldstein(Golşteyn) .Bir de hemen hemen her bölümde koç Reeves'in başına ekşiyen bayan Buchanan(Büyükelın) vardı..Ben en çok Salamy(Salami) ve Coolidge(Kuliç) 'i severdim.. Basketbol oynarken Salamy(Salami) veya Coolidge(Kuliç) olurdum Bir de kahvaltıda salam yerken hep aklıma 'salami' gelirdi.
  ... baltimora
 6. 6.
  Annemle sabah kahvaltı sohbetlerinde lafını etmişti bir keresinde, denk geldim izledim bi bölüm sevdim. Ardından her cumartesi sabah 6.30da kalkıp izledim. Doyamadım izlemeye, ardından zaten TRT Tarık Akan ile benzerini çekti.
  2 -1 ... mo ni fe
 7. 7.
  takımdaki gençlerin her bölümde maçlar ve antrenmanlardan sonra duşta bağıra çağıra ve büyük keyifle şarkı söylediği gençlik basketbol dizisi.

  (bkz: 80 lerde çocuk olmak)
  ... usualsuspects
 8. 8.
  1980 lerdi sanırım. sayesinde her mahallede potalar kurulmuştu..
  salami, kuliç, koç rivs aklıma gelenler...

  http://www.timsah.com/Bey...Dizisi-Acilis/erP0Q43mVGb
  1 ... lipsoz
 9. 9.
  şöyle hoş bir şarkısı bulunan grup; https://www.youtube.com/watch?v=A062pwMxB54+
  ... theironsea
 10. 10.
  Mahşerin dört atlısının sonuncusudur. Kıyamet meleğidir.
  ... fiyasko