1. 1.
  trt nin güzel dizilerinden biri. pekçok diziye esin kaynağı olmuştur.

  amerika da zencilerin çoğunlukta olduğu bir liseye gelen basket koçunun, sporcularının sorunlarıyla ilgilenmesini ve idealizmin başarıya ulaşmadaki önemli etkenlerden biri olduğunu anlatırdı.

  koç tanımı bu diziyle hayatımıza girmiştir.
  1 ... pilotmont
 2. 2.
  (bkz: koç reeves)
  (bkz: salami)
  (bkz: kuulic)
  2 ... gamlibaykus
 3. 3.
  basketbol un türkiye de daha çok tanınmasını sağlayan, siyah-beyaz yayın döneminde gösterilen dizi film.
  3 ... serander
 4. 4.
  1980'li yıllarda ülkemizde özellikle çocukların ve gençlerin arasında basketbolun sevilmesinde büyük katkısı vardı...Konusuna gelince...Zamanında NBA'de oynamış Reeves, şehrin en kıyıda köşede kalmış okullarından biri olan Carver lisesine koç olmuştu. Takımdaki öğrencilerin çoğu problemliydi, yaptıkları fırlamalıklarla koç Reeves'i sık sık çileden çıkarırlardı..Yanlız bu gençlerin hepsinin içinde iyilik de yatmaktaydı, Reeves öğrencilerle diyalog kurmaya çalışarak onları adam etmeye çalışırdı.. Her bölümde birisinin problemiyle uğraşır ve de nihayetinde çözerdi. Benim hatırlayabildiklerim Coolidge(Kuliç) , Salamy(Salami) , Thorpe(Turp) , James(Ceyms) ,Curtis(Körtis) , Go-go(Gogo) ve Goldstein(Golşteyn) .Bir de hemen hemen her bölümde koç Reeves'in başına ekşiyen bayan Buchanan(Büyükelın) vardı..Ben en çok Salamy(Salami) ve Coolidge(Kuliç) 'i severdim.. Basketbol oynarken Salamy(Salami) veya Coolidge(Kuliç) olurdum Bir de kahvaltıda salam yerken hep aklıma 'salami' gelirdi.
  ... baltimora
 5. 5.
  Annemle sabah kahvaltı sohbetlerinde lafını etmişti bir keresinde, denk geldim izledim bi bölüm sevdim. Ardından her cumartesi sabah 6.30da kalkıp izledim. Doyamadım izlemeye, ardından zaten TRT Tarık Akan ile benzerini çekti.
  2 -1 ... mo ni fe
 6. 6.
  takımdaki gençlerin her bölümde maçlar ve antrenmanlardan sonra duşta bağıra çağıra ve büyük keyifle şarkı söylediği gençlik basketbol dizisi.

  (bkz: 80 lerde çocuk olmak)
  ... usualsuspects
 7. 7.
  şöyle hoş bir şarkısı bulunan grup; https://www.youtube.com/watch?v=A062pwMxB54+
  ... theironsea
 8. 8.
  Mahşerin dört atlısının sonuncusudur. Kıyamet meleğidir.
  ... fiyasko
 9. 9.
  o dönemde her dizinin insan üzerinde etkisi vardı. Ama beyaz gölge, köylü topluma basketbolu tanıtan bir ilk olma özelliğine sahiptir.
  ... undergroundy