1. 1.
    türkiye'nin sevilen iki şovmenini kıyaslamak için yapılan anlamsız karşılaştırmalar bütünü.

* okan bayülgen elit bir aileden gelir, beyazıt öztürk memur çocuğudur.
    * okan bayülgen esmer ve kısa boyludur, beyazıt öztürk kumral ve uzun boylu.
    * okan bayülgen karizmatiktir, beyaz öztürk sevimli.
    * okan bayülgen galatasaraylıdır, beyazıt öztürk fenerbahçeli.
    * okan bayülgen sahnede nerede duracağını bilir, beyazıt öztürk bazen sahnede nerede olduğunu unutur.
    * okan bayülgen entelektüeldir yada öyle davranır, beyazıt öztürk entelektüel değildir yada öyle davranır.
    * okan bayülgen yaptım der saklamaz, beyazıt öztürk zinhar kabul etmez.
    * okan bayülgen petrus içer, beyazıt öztürk rakı.
    * okan bayülgen yedi göbek istanbulludur, beyazıt öztürk memur çocuğu olduğu için diyar diyar gezmiştir.
    * okan bayülgen iki yabancı dil bilir, beyazıt öztürk ana dilinin bile bazı harflerini söyleyemez.
    50 -21 ... ferrole
  2. 2.
    okan bayülgen kendisini her daim geliştirebilirken, beyaz son 5 senedir üzerine bir tuğla bile koyamamıştır...
    11 -5 ... paleface
  3. 3.
    öğretme yeneteneği okan bayülgende fazla iken beyazda güldürme yeteneği fazladır. ancak işleri şovmenlik ve güldürmek olduğu için beyaz bir adım öndedir kanımca.
    9 -2 ... snmat tablet
  4. 4.
    boklamaya geçmeden önce azıcık empati gereken kıyaslama.

sen kameralar sana dönükken titremeden düzgün 2-3 espri yapabiliyorsan, eşekler gibi para kazandığın halde götü boklu magazincilerin uydurduğu saçma haberler dışında habere konu olmadıysan, işi, aşkı, zevki gönlünce yaşayabiliyorsan buyur bokla.

yoksa siktiret derim. ağzını yorarsın en fazla.

her ikisi de konumlarının en güzel insanlarıdır. hep orada olurlar umarım, dilerim.
    17 -3 ... deep
  5. 5.
    ikiside televizyonun sadece dizilerden ibaret olmadığını gösteren insanlardır.
    5 ... deviantu3
  6. 6.
    okan bayulgen: karsilastirmak adina karsisina baska bir insan evladi koymak oyle pek kolay degildir
    beyazit ozturk: okan bayulgen olmamak kaydiyla bir suru insan varken gereksiz bir bicimde okan bayulgenle karsilastirilmistir.
    7 -3 ... nick gereksiz mi ne
  7. 7.
    okan bayülgenin cv'si daha kabarık iken beyaz'da pek bişey yoktur.
    5 -4 ... snoptik
  8. 8.
    beyaz bizden biridir. hatta aynısının benzeri ile mahallede top oynamışlığımız bile vardır. ama okan bayülgen her zaman o top oynarken sahayı basıp bizi saha dışına atıp top sektiren abi kıvamındadır.
    10 -5 ... vanity
  9. 9.
    okan'ı herkes anlamaz ama beyaz'ı anlar. bence en önemli fark budur.
    11 -1 ... bahdeniz
  10. 10.
    her nedense, beyaz'ı bodrum'da bi gece kulübünde elinde içkisiyle ritim tutan, eğlenen biri olarak, okan'ı ise istiklal'in arka sokaklarındaki ucuz, boş ve karanlık bir barda yalnız başına birası ve sigarasıyla düşünüyorum.
    12 -1 ... endustriyel siyah