1. 1.
  kendini hayli beğenmiş,ama bu konuda hayli haklı,
  üniversite mezunu olmamasına rağmen pek çok üniversitede ders veren ve buna devam eden,
  türkiyenin belkide ilk halkla ilişkiler uzmanı,
  haldun dormenin eski karısı,ayşe armanın kaynanası:),arif mardinin kardeşi.
  3 ... azorka
 2. 2.
  imaj Halkla ilişkiler şirketinin sahibesi. Kurtlar Vadisi Irak filminin iletişim çalışmaları kendisi tarafından yapılmıştır.
  ... miksaj
 3. 3.
  aynı zamanda gerçekten de mardinlidir kendisi.
  1 ... nemecic
 4. 4.
  türkiye'nin profesyonel anlamda halkla ilişkiler şirketini ilk olarak bu zat alaeddin asna ile birlikte kurmuştur.beşuş yüzüyle ve mimikleriyle insanlara hitap etmesini gerçekten iyi bilen sıcakkanlı bir insan.
  ... nietzsche
 5. 5.
  babası önemli teşkilat ı mahsusacılardandır. mardin ailesine mensuptur. şerif mardin de bu ailedendir.
  ... silte
 6. 6.
  halkla ilişkilerin duayenlerinden sayılan ve amerika halkla ilişkiler derneği tarafından "yaşam boyu başarı" ödülü almış olan kişi.
  ... polen
 7. 7.
  istanbul Amerikan Koleji'nden ( 1946) mezun olduktan sonra gazeteci olarak iş hayatına başlayan Betûl Mardin 1965'ten itibaren program uzmanı olarak TRT'de iletişim alanında çalışmalarını sürdürdü.

  O yıllarda Türkiye televizyon yayıncılığına geçmeye hazırlanıyordu. Betûl Mardin de BBC'de televizyon kursuna katıldı. 31 Ocak 1968'te yayın hayatına başlayan televizyonda drama bölümünü kurdu, yöneticiliğini yaptı. Aynı yılın sonunda, adıyla birlikte anılacak bir mesleğe adım attı. Halkla ilişkiler...

  Bu alanı Türkiye'de geliştirmek ve uzmanlaşmak amacıyla çok sayıda çalışma yaptı. Halkla ilişkiler Derneği IPRA'ya üye olup aktif görev yaptı. Uzun yıllar sonra 1995'de IPRA'ya başkan seçildi. 1997'de ustad anlamına gelen Member Emeritus ünvanını kazandı. Çeşitli üniversitelerde eğitimci olarak görev yaptı. I.M.A.G.E. Halkla ilişkiler şirketlerinin başkanı olarak mesleği ile ilgili tüm düşüncelerini hayata aktarmaya başladı.

  1998 yılında Anadolu Üniversitesi tarafından iletişim konusunda Fahri Doktor ilan edilmesinin yanı sıra bir çok ulusal ve uluslararası ödül alan Mardin, son olarak da Amerikan Halkla ilişkiler Derneği'nin (PRSA) Halkla ilişkiler Yaşamboyu Başarı 2005' Atlas ödülünü almaya hal kazandı. * (bkz: http://www.turkmucit.tv)
  ... mahallenindelisi
 8. 8.
  türkiye'nin ilk pr cılarından biri olan betül mardin, "mardinizade"lerin kızıdır.
  ... morgece
 9. 9.
  istanbul bilgi üniversitesi halkla ilişkiler bölüm başkanıdır.
  1 ... marionette
 10. 10.
  tam bir iletişimcidir. konuşması, düşünce tarzı ve insanlara yaklaşımı... her şeyiyle iletişimci.
  anılarını anlatırken hayran bırakıyor insanı. "create an image" * hala iş hayatımın ana felsefesi, bu üç sözcüğün etrafında dönüyor tüm halkla ilişkiler. keşke daha çok dinleme fırsatı bulmuş olsam diyorum, "çok yaşlandı" diyenlere de inanmak zor oluyor betül mardin imzalı işleri gördükçe.
  1 ... mitheithel