1. 1.
  ikisinde de işsiz kalıyorsun güzel kardeşim. Mesela binlerce dyt mezunu var ama 3 5 kişi atama yapılıyor. Psikoloji desen yine öyle en iyisi doktorluk okumadığın sürece okuma çıkınca 1600 e talim edersin.
  3 ... beyaz baretli mehmet aga
 2. 2.
  Devlet düşünüyorsan bi süre işsiz kalmayı göze alacaksın.
  Psikolojiyi bilmiyorum ama diyetetikte devlet istihdam için çalışıyor. Yemek çıkaran her kurumda diyetisyen olsun diye çalışmalar yapılıyor. Sonucu ne olur bilemem tabi.
  Bir de işsizlik olarak değil de seveceğin meslek olarak da bak olaya. Belki senin şansın yaver gider hemen atanırsın ama sevmediğin bir mesleğin olur bunu da düşün.
  2 ... internest
 3. 3.
  Ülkede mühendis, avukat 1600 liraya çalışıyor. Bu mesleklerde de bu paraya çalışıyorsun. Diyetisyenliği bilemem, fakat psikoloji çok daha fazla emek isteyen bir bölüm hem entelektüel olarak hem de maddi olarak Diyetisyenlikte okul dışı eğitimle desteklemeden bir şeyler olabilme şansınız vardır ama Psikolojide binlerce lira para yatırılıyor.
  1 ... mrtrhn
 4. 4.
  Tıp fakültesinden bir hoca bana "sağlık bakanlığı metabolizma uzmanlarının sayısını arttırmak için adımlar atıyor ve bu da demek oluyor ki diyetisyenlere hiç ihtiyaç kalmayacak" Demişti.

  Hacettepe mezunu bir diyetisyen de 2.500 liraya iş bulsam sevinicem demiş gazi'de diyetisyenlik okuyan arkadaşa. Diyeceklerim bu kadar sayın yargıç.
  3 -1 ... ruhsal enfeksiyon
 5. 5.
  Aklın varsa diyetetik seçersin bence.
  4 -1 ... sicacikbikahve
 6. 6.
  (bkz: ne alaka)
  -1 ... sertacordar