1. ?.
  -ilkokul veletlerinin, beslenme saatinde beslenme çantalarını açtıkları anda, sınıfın tamamını kaplayan mide bulandırıcı kokunun çıkış kaynağı.
  -annelerin bıkmadan usanmadan, haftanın en az 3 günü çocuklarının beslenme çantasına koyduğu besin.
  ... asiti kaçmış kola
 2. 1.
  genelde beslenme saati 3. ya da 4. saat de olduğundan çok iğrenç kokan yumurtadır. yani kimse akıl edemiyomuydu da götürüyoduk okula.
  ... esinti
 3. 2.
  zararlı annesel zihniyet tarafından eğitim sistemimize yıllarca kazma vurmuş bir olaydır. verimsiz geçen derslerin, derste laklağın, önde oturan kıza pandik atma hevesinin esas nedenidir.
  ... cthullhu
 4. 3.
  kabuklu bir besin oldugundan midir ki annelerin guvenini boylesine kazanmistir bilinemez ama sadist bunyelerce yemekten cok iskence yapmaya yarayan bir proteyn kaynagidir.kimi cocuk yumurtayi sicak tutmak icin beslenme saatine kadar uzerinde otururken, kimi astorikli ogrenci -ayyyyy cok igrencsin yumurta mi? seni ogretmene sikayet edicem seklinde zirvalar.
  -1 ... beter bocek
 5. 4.
  (bkz: beslenme çantasındaki 1 porsiyon iskender)**
  ... tttddd
 6. 5.
  çizgi filmlerdeki çocuklara özenen fıstık ezmeli sandviçli beslenme çantası isteyen çocuklar için hep hayal kırıklığı olmuştur.
  ... chazsmyr dhuunyl
 7. 6.
  beslenme saatinde sınıfın leş gibi kokmasına neden olan harekettir. kokunun gün sonuna kadar devam etmesi muhtemeldir hatta. *
  ... nearly insane man
 8. 7.
  ilkokul günlerinin vazgeçilmez protein kaynağıdır. beslenme saatine kadar geçen sürede, soğumuş yumurtanın tadı daha da kötüleşirdi, zaten yanında ne tuz olurdu, ne karabiber ne de kırmızı biber; öyle kuru kuru yenirdi tavuğun doğmamış çocuğu. (bkz: civciv)
  ilkokulu hatırlatan yegane kokudur.
  ... sion
 9. 8.
  gece gece burnuma gelmiş, midemi bulandırmış, bir yandan da son duyduğum anı, ilkokul günlerimi hatırlatmış kokuya sahip nesnedir.
  1 ... falso
 10. 9.
  özlediğim kokudur, ne zaman beslenme çantasındaki yumurta kıvamında bir koku duysam hemen uzaklara dalar, hey gidi günler hey derim.
  1 ... ogzi