1. 1.
    (bkz: vay anam vay neler donmus serhat ya)
    2 -1 ... sovenist sovalye
  2. 2.
    ikinci nesil allahsız yazar'ın korkulu rüyasıdır.
    6 -2 ... minik mavi balina
  3. 3.
    sözlüğün en kemalisti'ne verilmesi uygun olan sıfattır. zira köktencilik kemalizm'i de kapsar.

hastasıyım dinciler karanlık, cumhuriyetçiler aydınlık muhabbetlerinin.
    3 -4 ... yazarsam olay olur
  4. 4.
    ikinci nesil kafir yazarların sevmediği yazarlardır.
    1 -1 ... lebejola
  5. 5.
    aydınlanmakmış,yok karanlığın içinde olmakmış, yok aydınlık gelince tırs tırs olacakmışız gibi sözleri duydukça ufaktan gülümseyen yazardır. 2 yaşındaki çocuğa bile ezberletsen söyleyeceği şeyleri koca koca adamlardan duyunca ve hep aynı şekilde duyunca ve hep aynı döngüde duyunca ufaktan gülümsemeye devam eden yazardır. çağdaşlıktan, aydınlanmadan, ilerlemeden bahsedenlerin biraz ezber bozmaları gerektiğine inanan yazardır. lise tarih dersi kitabı modunda cumhuriyetten bahseden saf yazarlardan da sıkılan yazardır. aydınlanma, çağdaşlaşma diyen yazarların din düşmanı olduğunuda bilen yazardır. dindarlara etmedik laf bırakmayıp lafla kalsa aynı zamanda etmedik hakaret bırakmayıp aydınlanmadan bahsedenlerin adi bir insan olduğunuda bilen yazardır. ve bazı yazarları öttüren yazardır. bir kediyi köşeye sıkışınca ciyaklar ya bunların ki de o hesaptır.

edit:öperim ben öyle yazarı.
    2 -4 ... acz ve fakr
  6. 6.
    beşinci nesil olan her yazarın üstüne alınmaması gerekir. laf ortaya konmuş. *
    1 ... coskun373
  7. 7.
    saygı duyduğum bir yazardır kendisi.

ne kadar çeşit o kadar zenginlik arkadaşlar. ayrım yapmayın. "zıtlar olmasa kendimizin farkında olmayız" bakın bu lafımı yazın lazım olur ilerde.

(bkz: sarılalım sıkı sıkı)
    2 -1 ... cakalyesun
  8. 8.
    cemaat olgusunu bilen yazardır.

(bkz: nerede birlik orda dirlik)
    5 -2 ... acz ve fakr
  9. 9.
    ateist diyince kendini ifade ettiğini düşünen , fakat aynı anlama gelen kafir kelimesi kullanılınca ağzı köpüren yazarlara gülen yazardır.
    1 -2 ... lebejola
  10. 10.
    kesinlikle içinde bulunduğum nesildir çünkü size göre yobazlık bir insanın inandığı dini emrileri yerine getirmek ya da sizin için karanlıkta kalmak yaklaşık 1400 yıl önce gönderilmiş olan bir kitabın emirlerine uymaktır, farkında değilsiniz aslında kimin fikirleri sığ, kim karanlıkta kalmış, ben en azından bana saçma gelse bile sizin fikirlerinize saygı duyabiliyorum yobazım ama bunu yapabiliyorum, siz aydınlar olarak biraz bunu denemeye çalışın, çok zor olmasa gerek.
    2 -2 ... clementine kruczynski