bugün

Yaklaşık 2 aydır "ben hiç sevemem" adlı şarkısı radyolarda çalan", "duygusal tuzaklar" adlı albümü en sonunda 04/10 tarihinde piyasaya çıkacak "sanatçı".
hani bilgisayarı açarsınız.; işte sözlük, bir kaç forum, msn, vs gibi net işlerinde bilgisayar başında arkaplanda birkaç kere dinlenebilecek, bıktırmayacak albüm. *
moğollar grubunun arkasında müzisyen olarak çalışmış, sağlam altyapıyla gelen, ben hiç sevemem şarkısıyla çıkış yapan şarkıcı.
arama sorma
buna hiç gelemem
beni sevmeyen kadını
ben hiç sevemem

sözlerini içeren şarkısıyla üne kavuşmuştur.
asıl adı cemil bertuğ sağınç olan, biyografisine bakıldığında moğollardan yavuz çetin'e kadar uzanan geniş bir müzisyen cevresi olan son derece efendi ve düzgün bir kişi.
ilk defa kayip isimli parçasıyla tanıdığım grup mu desem sanatcı mı desem ben de çözemedim..fakat şarkısı kulaga gayet güzel gelıyor orası kesin...özellikle ilk klibini çekmiş olduğu kayıp isimli şarkısı..*
duygusal tuzaklar adlı katiyen akılda kalmayacak, zorlama bir albüm ismine sahip; kendi ismi de en az albümününki kadar zor akılda yeni bir isim.
son kez adlı mükemmel bir şarkıya sahip, başarılı şarkıcı.
(bkz: ben hiç sevemem)
neredeyse 7/24 dinlediğim kaygı şarkısının sahibi müzisyen. *
hak ettiği değeri göremedi henüz kendisi...
'üniversiteden hocamın kankisi' olduğunu duyunca, listeye alınmış, medyada daha çok yer alsın, daha geniş kitlelere ulaşsın dedirten, işini hakkıyla yapanlardan sadece birisi olan gitarist, müzisyen.
dua adlı çok güzel bir şarkıya sahiptir.
yaptığı müziği anadolu rock a benzetmekte ve sesini beğenmemekteyim. ancak müzikal birikimi hakkında yorum yapmak bize düşmeyecek şahıstır.
Best fm'de arzunun inleyen nağmeleri programına konuk edilen ve programcının kendisine çıtır popçu tabirini kullandığına şahit olduğum şarkıcı.

tabi kırdığı potu sonradan düzeltti ama bu programcının programlarına hiç hazırlanmadan çıktığının bir işareti olması açısından da ibret vericiydi. insan program öncesinde bir bakar kim geliyor diye.
ben hiç sevememşarkısının vokalleri mfö ye çok benzeyen müzisyen.
yağmur isimli dinlenesi parçanın sahibi.
şarkının sözleri de şöyledir:
küçük hesaplarla geçiyor yaşam
büyük kavgalar hep küçük şeyler için
arsız ayaklar altında alın teri
kırılgan naif elleri

yalanlar yalanlar yalanlar
bulutların ardındaki güneş gibi gerçek
sevilmeye muhtaçken kimileri
kirli avuçlara düşüverecek

yağmur yağmur yağmur yağmur
geri verecek buharlaşan sevgimizi
yağmur yağmur yağmur yağmur
sessizce silecek kibirimizi

vadide akmayı öğrendi nehrimiz
kas katı insanların arasında
sevincin resmi olacak doğa birgün
biz genişleyip denize varınca

bazen tutkudan delirince
kapanmalı kendine
yağmurun kucağında
doymalı sessizliğe
yağmur gibi muhteşem bir parçayı yapmış olan şahıstır.. nakarat süper!
ilk olarak tesadüf sonucu arkadaşımın vasıtasıyla kaygı şarkısını dinleyip çok beğendiğim insandır. ardından yağmur isimli şahane parçasını dinleyip bu parçadan hiç kopamayışıma vesile olan kişidir kendisi.
web sitesi pek bir kullanılır yapılmış, müzik bakımından ait oldugunu sandığı sınıfa pek uymuyor gibi olan, ses tonu bir değişik, ben hiç sevemem şarkısıyla kendi kıvamından bile farklı gündelik cıkan kral tv rock grupları sanılası* yağmur şarkısıyla da şu zamana kadar ki emekleri ve daha üstü anlaşılabilen bir adam.gerekli yolu uzun gibi olan...
kıraçla tanışmasının hayatının dönüm noktalarından biri olduğunu söyleyen sanatçı.zaten albümün çıkmasında kırac da emek harcamış.albüm kıraçın şirket tmc den çıkmış.
bertuğ cemil çoğu şarkısını 90 ların başında yapmış.bir konser sonrası kendisine "baba madem elinde 15 yıldır böyle şahane besteler vardı neden onca yıl bekledin ki" diye sorduğumda şahsıma verdiği şu yanıtla gönlümde bir kez daha taht kurdu:

ben hiçbir zaman şöhret meraklısı bir adam olmadım ki

çok da efendi, güleryüzlü bir adamdır.

severek dinliyoruz
seçimleri kazanamayan bağımsız aday şarkıcı.* niye mi?
"beni bir soru işareti uğruna reddettin yaa
ben sana denizleri ve yüreğimi vaat etmedim mi??
söylee!!!"
(bkz: son kez)
''küçük hesaplarla geçiyor yaşam
büyük kavgalar hep küçük şeyler için
arsız ayaklar altında alın teri. ''

ses harika, müzik harika, sözler harika. yeni bir idol görüyorum ufukta.
askerliğimin bitmesine 50 gün kala şarkılarının cezbedicilik gücüyle cebimdeki 45 milyonla mp3 player almamı sağlamış harika insan.
http://www.youtube.com/watch?v=iZSHpCXPjgo böyle güzel bi şarkısı olan şarkıcı.
barışarock 2007 listesinde yer alan müzisyen.