1. 1.
  atlantik okyanusunda bulunan bir manyetik alandır. * Miami, porto riko ve bermuda bu üçgenin kenarlarıdır. Gemilerin ve uçakların buraya girince kaybolduğu söylenir. Ufoların kaçırdığına dair söylemler vardır.
  7 ... r@t@t@
 2. 2.
  dünyadaki çekim gücüne sahip az sayıda manyetik alandan bir tanesi
  6 ... white pages
 3. 3.
  atlas okyanusunda yer alan bir bölgedir. özellikle son 60 yılda birçok gemi ve uçak kaybolmuş ve bunlardan geriye tek bir iz bile kalmamıştır. uzun yıllardır devam eden araştırmalar birkaç yıl önce bir sonuç verdi ve bu gizemli olayların aslında basit bir "Doğalgaz Cilvesi" olduğu açıklandı. okyanuslar çok derin olduklarından tabanlarında büyük basınçlar vardır. Bu yüksek basınç altındaki bölgelerden çıkmak isteyen doğal gazlar, oradaki çok düşük ısının da etkisiyle katı hale dönüşürler ve "hidrat" denilen beyaz ve tebeşirimsi bir madde haline gelirler. Tabanın bazen ısınması yüzünden, bu "tebeşir gazlar" erir ve sudan hafif oldukları için yüzeye doğru yükselirler. O anda, tabandan yüzeye kadar bir boşluk (vakum-girdap) oluşur ve okyanus adeta delinir. O sırada oradan geçen yüzer ne varsa, derin bir kuyuya düşer gibi hızla okyanusun dibini boylar. Çünkü gazın kaldırma kuvveti gemileri taşıyacak güce sahip değildir. Gaz yükselmesi sona erince boşluk tekrar suyla dolar ve geriye hiçbir iz kalmaz. Uçakların düşerek kaybolması ise gene aynı sebeptendir. Yüzeye çıkan doğal gazlar, havadan da hafif oldukları için yükselmeye devam ederler.
  Bu kez vakum, bölgenin üzerindeki atmosferde oluşur. Oradan tesadüfen geçen bir uçak hemen irtifa kaybeder ve motorları durur. Çünkü motorlardaki benzinin yanması için oksijene ihtiyaç vardır ve o boşlukta hava olmadığı için oksijen de olmaz. Böylece uçak da, hızla okyanus tabanını boylar.
  26 -1 ... gaffur
 4. 4.
  bir zamanlar liverpool da robbie fowler steve mcmanaman ve stan collymore için kullanılan söz öbeği.
  2 ... ee caylar kimden
 5. 5.
  neden bermuda denmektedir burdaki bermudanın anlamı nedir diye düşünmeme neden olan şey.
  2 -1 ... eudaimonia
 6. 6.
  metan gazı çıkışıyla açıklanmış kolpa mesele..
  -4 ... tinkerbell
 7. 7.
  bermuda şeytan üçgeni göründügün kadar basit değildir orasıyla ilgili en önemli olaylardan birisi şudur. bir gemi tüm mürettabatı ve yolcularıyla geçerken içindeki insanlar kaybolur gemi karaya çıkar içinde yaşayan tek canlı kafes içindeki bir papağandır.
  1 -1 ... peter pan
 8. 8.
  doğal gazı çıkışı ile izah edilemeyecek detayları kapsayan alan. discovery de bu bölgede denizaltı ile araştırma yapılmıştı ve antik çağ şehir kalıntılarına rastlanmıştı. kimbilir agartha lılarla ilgisi olabilir. *
  3 ... imhotep
 9. 9.
  (bkz: mu kıtası)
  ... roy orbison
 10. 10.
  ünlü denizci bartelemeo dias' ın kaybolduğu atlas okyanusu bölümü.
  1 ... legend of the stranger