1. 1.
  yoğun gündem arasında kaynayan bir megri megri vakası. akp sonrası iktidara gelirler ise yeni bir açılımın çözüm sürecinin yolda olduğunu gösteren toplantı ayrıca.

  kckd-e eş başkanı yüksel koç'un katılımcıları selamlayıp açılış konuşması yaptığı, chp'li hdp'li saadetli vekillerin katıldığı, toplantıda iyi parti temsilcisi var deniyor iyi parti inkar ediyor tartışmalı bir konu

  http://ehamedya.com/iyi-p...i-ortaya-cikti_29116.html

  yüksel koç'un twitter'ı türkiyeden yasaklı, şu şahıs

  https://www.google.com.tr...&biw=1920&bih=969

  toplantıda konuşulan şeylerden biri şu:

  Anayasanın 7. Maddesi üzerinde çalışma yapılamazsa Türkiye’de değişim olmaz. Madde 73 Vergi Ödevi değişmelidir. Madde 42 maddesi Türkçeden başka hiçbir dil eğitim ve öğretimde kullanılamaz maddesi değişmelidir. Madde 66 Türk vatandaşlığı maddesi değişmelidir. Madde 127 değişmelidir. Madde 127 Devlet tanımı vardır. DiBACE, burada Türklük esası ele alınmaktadır. “ diye konuştu.

  yani anayasamızda türk ifadesi geçen her şey, üniter devleti tanımlayan her maddeden bahsetmiş.

  sonra şunlar söylenmiş

  Eski HDP Diyarbakır Milletvekili siyasetçi Hatip Dicle, Türkiye’nin kurulduğu toplumsal yapı ve siyasi tarihinden örnekler vererek söze başladı.

  “TC Osmanlının yıkılışı üzerinden kuruldu.” diyen Dicle “Osmanlının yıkılışı ittihat terakki üzerinde yürüdü. ittihat terakki, Türk ulusunu yaratmak, bunun için Ermenileri yok etmek üzerinden yürüdü. TC kurulurken ittihak terakkinin üzerinden yükseldi. Kuruluşunda demokratik çizgi vardı. Ama 1923 Anayasasıyla Türkiye tekçiliği esas alan, islam’a dayanan Türkçü zihniyetiyle gelişti” dedi.

  https://www.krdnews.net/n...kratik-turkiye-tartismasi

  burada da türkiye cumhuriyeti'nin kuruluşuna laf ediliyor. ama kurucu olduğunu söyleyen parti vekili de dinliyor. biri de çıkıp diyemiyor ki siz ne diyorsunuz yahu?

  cumhuriyet gazetesinden bile tepki gelmiş,

  http://www.cumhuriyet.com...ci_Berlin_Toplantisi.html

  ama sosyal medyada millet ittifakının gücü daha fazla olduğu için çok duyulmadı. ekşi de

  chp'li vekilin bölücü konferansa katılması
  iyip'in berlin'deki bölücü toplantıya katılması

  başlıkları var, 2-3 entry var başka da yok. tartışılmamış bile.
  1 ... yalan soylemeyin