bugün

Gezidekiler neyi anlatmaya çalıştı, deprem alanı yok, yeşil alan yok şimdilerin patlıcan ve biberi bu yüzden pahalı her şey betonlara gömüldüğünden.
Bu anlattıklarımız kerizlik değil gerçekleri söylemektir utanma olsa susarsınız evet. Herkes kendi elinin kirine baksın! Kendi batırdıklarını bakmadan berkine laf ediyorlar yazık.
Bu başlık Berkinle dalga geçmiyor. Teröristliğini bile bile doğan medya desteğiyle ortaya atılan komik ekmek almaya gitmişti bahanesiyle dalga geçiyor. Ama siz memlekette tek sorgulayan aydın ve demokrat (!) insanlar olduğunuzdan anlamazsınız.
çocuk 15 yaşında ölmüş.

12 yaşına kadar çocuğun ceza ehliyeti yoktur.
12 den 15 e de ağırlaştırılmış müebbet (yani eski idam) yese bile 9 yıl ceza verebilirsin.

e ama sen idam ettin.

evet çocuk ekmek almaya gitmiyordu biliyoruz, evet taş atıyordu felan ama sen filistinde aynı çocuklar taş atınca kahraman diyordun...
üstte yazmaya çalışana cevaben, gezide deprem alanının olmadığını, yeşil alanın azaldığını anlatmak için polis araçlarını yağmalamanıza, kutsal mekanlarda nahoş hareketlerde bulunmanıza gerek yoktu. ayrıca kesilen ağaçların bilmem kaç katı kadar ağaç dikilebilecek miktarda kamu malına zarar verdiniz.

bilançonun bir kısmı için buyurun;

http://m.radikal.com.tr/turkiye/gezi_eylemlerinin_bilancosu_aciklandi-1138770
kürt çocuğu türk polisine taş atarsa hain terörist
uygur çocuğu çin polisine taş atarsa kahraman
muhalif türk çocuğu türk polisine taş atarsa hain terörist
arap çocuğu israil polisine taş atarsa kahraman
zamlara karşı çıkan sarı yelekli fransız çocuğu fransız polisine taş atarsa kahraman
yolsuzluğa ve diktatörlüğe karşı çıkan azeri çocuğu azeri polisine taş atarsa hain terörist

çoğaltılabilecek önermelerde yüklem hep aynı ama öznelere göre sonuç değişiyor.
Berkinler siz uyuyanlardan her zaman daha uyanık ve ekmek bitse bile ona olan sevgimiz bize verdiği ruh asla bitmeyecek. Sizin ekmeğiniz bitmez beyler. Rant için Berkinleri öldürürsünüz siz ama ruhunuz olmüs ekmeğiniz var ama ruhunuz yok. Ben berkin elvan kardeşim göğe yükseldiği için onun üzerinden siyaset yapmak istemezdim ama; bu başlıkta hatırlatmak istediğim bir şey var. Siz Berkin'i değil ruhunuzu öldürmüşsünüz. Ayrıca doğan gazetesine ne kadar çok kızıyorsunuz sizinle tamamen aynı şeyleri düşünmediği için. Satın aldınız. Doğan medyaya kızıyorsunuz çünkü tek bilgi kaynağınız o gazeteydi. Ben doğan medya satılınca hürriyet okumuyorum artık. Bizim zenginlerin en iyi yaptığı şeydi gazetecilik. Tabii ki halkın da medyası olacak ancak halk fikren burjuvaya göre daha az medeni olduğu için basın işlerinden fazla anlamaz. Burjuvazinin en büyük silahlarından birisi de medyadır zaten.
"çocuk öldü diyorum, ama alevi diyorlar.
çocuk öldü diyorum, terörist olacaktı diyorlar.
çocuk öldü diyorum, elinde sapan vardı diyorlar.
çocuk öldü."

ideolijden bağımsız her insan için endişe verici olmalı. çocuk öldü.
Erkeği erkek yapan çükü değil, karakteridir.
Kadını kadın yapan iki bacak arasında olan değil ,hanımlığıdır, narinliğidir.
Çocuğu çocuk yapan yaşı değil, saflığıdır, temizliğidir.

Sikerler öyle karakteri olmayan erkeği, hanım olmayan kadını, saf, temiz olmayan çocuğu....
polise taş atılmaz .

o polis senin için var .

o polise taş atanın eli bugün kırılmazsa yarın kırılır .

otu boku bahane edip fesatlık çıkarırsan berkin in yanından yerini ayırtmış olursun .

her şeyin bir usulü adabı vardır . taşla sopayla göreceğin taş ve ve sopa olur .

efendilikle göreceğinde efendilik olur . ben ali kıran baş kesenim dersen o kafanı kırarlar eline verirler .

doğal olarak .

bir grup hakkı savunuyor da koskoca türk milleti mi savunmuyor .

kendinizi kandırıyorsunuz kendiniz ! olan da berkin gibi saflara olur tabi . .

başka kimseye bir şey olmaz çünkü haksızlar .

burada suçlu berkin kadar berkini buna alet edenler suçlu .

eline taş verip polise attıranlar suçlu . zannediyorlar ki millet gaza gelicek hep beraber bu ülkenin polisine askerine karşı ayaklanacak olan olacak sonra bunlar ön plana geçip istedikleri gibi at koşturacaklar .

fesat olmak için bu tip ucuz ve kahpe düşünlere sahip olmak gerekiyor . berkine kızmıyorum ona o taşları attıranlara kızdığım kadar .

berkin toprağın altında onlar viski yudumluyor demek istediğim bu . gece gündüz berkin diye ağlayan anasından başkası olmuyor yani .

canının her istediğini yapamazsın hak var hukuk var terazi denen bir şey var ! ama kime söylüyosun .

aptal reşit sen söyle sen işit .
2019 yilinda hala "askey, poyis, devlet dusmanlayi bik bik".
Vefat etmiş bir cocuk o . Ne olursa olsun dalga geçmeyin. Çocuktur, kaldırılmıştır. Zırt, pirt berkin ekmek al diye espri yapmak komik değil, acı.
Sabahtan beri bu başlık ne zaman silinecek diye bekliyorum. Elinde yetki olan yavşaklar hiçbir şey yapmıyor.
Bana da susamlı pide alabilir mi biri. Martı kaşlı olup olmaması farketmez.
https://galeri.uludagsozluk.com/r/1813530/+

siz kendi tanrılarınızın itiraflarıdır.
Sanki polisin hepsi sütten çıkma akkaşık yazık.. Kimbilir hangi tarikatın sümüklü mendilini yiyordur o sözde polis evet.