bugün

yasin börü kurban bayramında fakirlere, ihtiyaç sahiplerine kurban eti dağıtırken katledilmiştir. berkin elvan ise, ekmek almaya diyerek eyleme karışırken rahmetli olmuştur. ikisinin de ortak yönü, hayatlarının baharında kara toprağa girmeleridir.
Biri dinsiz, öbürü samimi bir dindardi sehit edildi.
Yitip giden iki masum can, neyin vs'si !

insan hayatı böyle dalgaya gelmez. Aha bak ben evlendim evlenicem, benim de, bizim de çocuklarımız olacak. Böylece hayatlarını kaybetseler biri de bunları kıyaslasa ?

Çocuk lan bu çocuk. Zihniyetinizi silkeyim mk.
bu iki insan da öncelikle birer çocuk ve bu ülkenin evladıydı. ama birisini devlet, diğerini pkk sempatizanı yavşak sürüsü katletti.

berkin elvan: gezi eylemleri sırasında polis tarafından başına gaz fişeğinin isabet etmesi sebebiyle komaya girdi ve 9 ay sonra 16 kilo olarak hayatını kaybetti. katili devlet olduğu için bizim aslan parçası sözlük vatanseverleri hemen polisi sahiplendi ve de bu çocuğu "yaşasaydı terörist olacaktı" diyerek karaladılar ölümünden sonra.

yasin börü: öncelikle, bu çocuğu o hale getirenlerin alayını götünden sikeyim.

bu çocuk, bir kürttü ve bu sözlükte kürt bebeklerini bile ırkçı söylemlerine alet edecek kadar alçalan karaktersizleri bu gün insan yapmıştır bu çocuk. şimdi bu diyarbakırlı çocuk eylemlerde polis tarafından ya da hizbullahçılar tarafından öldürülseydi "iyi olmuş kürt değil miydi" gibilerinden şeyler yazılacaktı.

sizler yavşaksınız yavşak. ölen kürt de olsa, öldürenin kürt olması sebebiyle bir kürt vatandaşın ölümüne üzülmüş gibi yapıyorsunuz. sizler birer vampirsiniz amk kan emici vampirlersiniz siz. sizler ki, babasının sırtındaki çuvalda cenazesi taşınan çocuk için bile şerefsizce şeyler yazdınız, ama yasin için bugün insan oldunuz yine.

allahtan çocuğu polis öldürmedi.
ikisi de evlattır...

ikisini de bugün "yeni" türkiye denen garabeti inşa edenler öldürmüştür...

"yeni" türkiyede karaim dönmesi başbakan vardır, yeni türkiyede ülkenin en büyük düşmanlarından pkk örgütüne ailece mensup istihbarat kurumu başkanları vardır, yeni türkiyede "yeni" chp vardır, "yeni" türkiyede şantajın gölgesinde tir tir titreyip yurtsever tabanına habire "itidal, oyuna gelmeyin, milliyetçilik yapmayın" diyen sözde milliyetçi parti liderleri vardır, "yeni" türkiyede ekmek almaya giderken, kurban eti dağıtırken öldürülen çocuklar vardır...

yeni türkiyede akşam evine saklanıp, tv seyrederek gelen felaketi atlatacağını sanan ahmaklar vardır...

ateş hepinizi yakacak...
klasik bir karşılaştırma ve değerlendirmedir. her ikisi de çocukmuş, bizim de çocuklarımız olacak diyenlere el vicdan demek gerek. hiç beyaz ile kara bir olur mu neticede ikisi de renk. çoluğumuzu çocuğumuzu iyi yetiştireceğiz sonra başına bir felaket gelince ağlamayacağız.
sözlükte olması bile utanç veren vs. böyle bir kıyas yapmak en hafif haliyle şerefsizliktir. şerefsizlik yapmayın şeref bu dünyadaki en önemli hazinedir. bu hazineye sahip çıkamayan şerefsizler çocukları öldürür, taciz eder ya da gelir böyle kıyas yapar işte. tekrar söylüyorum en basit haliyle şerefsizliktir.
her ikisi de kürttür; ama birisi terörist, diğeri islam şehididir.
yasin kardeşime allahtan rahmet diliyorumdur, mekanı cennet olsundur.
Birinin facebookta Allah a peygambere küfür ettiği fotoğrafla ispatlanmıştır, diğerinin de fakirlere yardım ederken katledildiği görülmüştür. biri anarşistler, provakatörlerin asayişi bozması yüzünden polisin hatasıyla ölmüşken diğeri barbarlar tarafından katledilmiştir. sonuçta birisinin ölümü bizler için bir şey değiştirmezken diğerinin ölümü üzmüştür.
siyasi figürler için ikisi de siyasi rant kapısıdır. gerçekten üzülenler çıkar peşinde koşmayan bizim gibi normal insanlardır.
ölüleri tokuşturmak gibi müstehcen bir çabayı akla getiren, nahoş bir kıyaslama ifadesi.
berkin çocuk, yasin dincidir.
iki çocuğun mukayesesidir! Bu mukayeseyi yapanlar ölmeli, güzel bir dünya için.
Nickinin hakkını veren yazar beyanı.
güncel Önemli Başlıklar