1. 1.
    ben çocukken babamın dedemin zamanında devlet eliyle öldürülmüş çocukların fotoğrafları taşınırdı eylemlerde, onlar anılırdı. ben büyüdüm genç oldum benim zamanımın öldürülmüş çocukları oldu bize taşıyacak fotoğrafları kalan ve devlet eliyle katledilen.

dünya kötü bir yer, insanların el birliğiyle kötülükle mahkum bıraktığı yeryüzü, gökyüzünün güzelliği karşısında şeytan gibi her yeni gün çirkinlik üretiyor. türkiye daha da kötü bir yer, 15. yaşına komada giren ve 16 kilo ölen bir çocuğun ardından salyalarını akıtan, doğarken var olan masumluklarını ve insanlıklarını büyürken yitirmiş vicdanını satmışların ülkesi. berkin kötülüğün karşısında duranların sesini kesmek için devletin uyguladığı şiddetle bir sokak ortasında öldürüldü. berkin iyiliğini yitirmemiş her canlının kardeşi her insanın vicdan yarasıdır. kötülüğe hapsolmuş bir insan bir çocuk ardından böyle dilini yüreğini kirletiyorsa ömrüne ve "inandığı" tanrı'nın emeğine yazık ediyor.

berkin ne flamalarda resim ne mezar taşlarında isim olmalıydı. onun yeri edebiyat derslerinde şiir okumak, kantinde sıra beklemek yıl sonu gösterilerinde şarkı söylemekti. berkin bir çocuk değil geleceği elinden alınmış tüm çocukların adı. her yeni gün yeni ölümlere gebe bir toprağın üstünde yaşıyoruz, sabah daha olmadı ve olana kadar berkin hep komada olacak o uykuya başlayamamış olacak bunu bilelim.
    3 -2 ... dr animo
  2. 3.
    demek ki ölmeyi daha çok hak ediyormuş.
    3 ... necrone
  3. 3.
    (bkz: yoo)
    ... alakasiz entry